Futbalisti banskobystrickej Dukly si v sobotu podvečer zmerali sily so Skalicou vrámci 3. kola o postup do Fortuna ligy. Diváci na štadióne vo Zvolene videli zápas, v ktorom si domáci dokázali udržať druhýkrát po sebe čisté konto a na radosť svojich priaznivcov súpera zo Záhoria poraziť.

Obe mužstvá predvádzali od úvodu stretnutia skôr opatrný futbal bez vyložených šancí. Z prvého gólu sa už v 15. minúte takmer radovali hostia, ale ich akcia, ktorá viedla cez ľavú stranu pokutového územia a nakoniec sa skončila presným zásahom, nebola uznaná pre ofsajdové postavenie. O dve minúty na to sa mohli radovať hráči Dukly, keď Polievka vyslal tvrdú strelu do vzdialenejšieho rohu brány takmer z 25 metrov, ale Junas v bráne hostí si s loptou poradil.

V prvom polčase sa hralo skôr medzi šestnástkami oboch mužstiev, pričom mužstvám sa nedarilo sľubne vyzerajúce akcie pretaviť do úspešnej finalizácie. Za zmienku stála situácia z 31. minúty, keď to z vnútra pokutového územia po odrazenej lopte skúšal akrobaticky nožničkami Šebesta, ale jeho strela mierila nad bránu Nôtu. V závere prvej 45-minútovky to ešte opäť skúšal z diaľky Polievka a jeho nepríjemná strela do stredu brány narobila Junasovi problémy. Gól však v prvom polčase nepadol a mužstvá tak išli do šatní za stavu 0:0.

Dukle sa podarilo otvoriť skóre stretnutia v 52. minúte, keď sa Savić ocitol na ľavej strane pri rohovej zástavke, odkiaľ poslal presný center na prednú žrď, kde sa predral Laksík a hlavičkou rozvlnil sieť za brankárom Junasom. O 5 minút na to mohla Dukla vyhrávať už o dva góly, keď jej hráči išli do prečíslenia troch proti dvom a Polievka vysunul do veľkej šance Staršieho, no ten ani na dvakrát vedenie domácich nezvýšil.

To sa však podarilo v 72. Polievkovi po chybe v defenzíve Skalice. Malá domov od jedného z obrancov nebola dostatočne razantná, brankár Junas musel loptu odkopnúť, no pri ňom už bol napádajúci Polievka, ktorý odkop zrazil a poľahky dostal loptu za bránkovú čiaru. V závere duelu sa ešte po Dolného centri v dobrej šanci ocitol Kupčík, ktorého zblízka vychytal skvelým zákrokom Junas. Skóre sa tak už nemenilo a Dukla zaknihovala vo Zvolene dôležité víťazstvo v boji o postup do najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

II. liga – 3. kolo – O postup do Fortuna ligy – Zvolen

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Skalica 2:0 (0:0)

Góly: 51. Laksik, 71. Polievka. ŽK: 47. Blažek, 59. Mašík, 82. Švrček, 86. Hollý. Stretnutie sledovalo 367 divákov.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta – Savić(C), Nosko, Kupčík, Prikryl, Migaľa (68. Dolný) – Tóth (89. Snitka), Willwéber – Starší, Laksik (68. Vujošević), Polievka (79. Vajda).

Zostava MFK Skalica: Junas – Švrček, Ranko Hric, Mizerák, Nagy(C), Hollý, Mášik (73. Kollár), Blažek, Šebesta, Šulc.

6 MŠK Žilina B 18 9 1 8 37:32 28

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa najbližšie predstavia vrámci posledného kola o postup do Fortuna ligy v sobotu, 11. júla o 17:00 h v Dubnici nad Váhom.