Po zlom výkone vo Fiľakove, kde Dukla prehrala 0:3 a vypadla zo Slovnaft Cupu, chceli Banskobystričania odčiniť tento výsledok. V rámci 4. kola II. ligy privítali  na Štiavničkách rezervu Žiliny.

Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci futbalisti. Už v 8. minúte sa po rýchlej akcii z pravej strany radovali Banskobystričania z gólu. Po Kollátiho centri sa pretlačil cez obrancu Laksik a strelou k ľavej žrdi otvoril skóre stretnutia. Strelený gól Duklu nakopol a nasledovali ďalšie výborné príležitosti. Po Staršieho prihrávke unikal Snitka sám na brankára, ale brankár Petráš výborným zákrokom podržal svoje mužstvo. V 21. minúte si po vhadzovaní Jakuba Tótha prebral loptu Laksik, na bližšej žrdi našiel Viktora Tótha a ten prekonal gólmana hostí – 2:0. Domáci boli pri chuti a po centri Savića mal ďalší gól na hlave Viktor Tóth, jeho hlavička však tesne minula bránu. Ten istý hráč stroskotal aj v ďalšej dobre šanci, keď po výbornej robote Savića Tóthova strela z vnútra šestnástky mierila vedľa ľavej žrdi. Dukla mala po celý prvý polčas viac z hry a Žilinu nepúšťala pred vlastnú bránu. Hostia najviac hrozili z rohových kopov, avšak Krejčí si bez problémov udržal čisté konto. V závere mohol pridať tretí gól domácich Willwéber, jeho delovka z hranici šestnástky skončila iba na brvne.

Rezerva Žiliny vstúpila do druhej časti s cieľom ešte s výsledkom niečo spraviť. Domáci pôsobili nervózne a Žilinčania sa začali dostávať do hry. Napriek optickej prevahe si však hostia nedokázali vypracovať väčšiu šancu. Naopak Dukla mohla rozhodnúť o zápase, keď si striedajúci Muchaya obhodil obrancu hostí, no v samostatnom úniku minul bránu. Šošoni mohli znížiť po kolmej prihrávke do pokutového územia, keď z prvej vystrelil Polievka, ale bránený Kupčíkom nedokázal razantnejšie zakončiť a Krejčí jeho pokus zmaril. Hostia sa snažili presadiť krídelnou hrou a centrami, no Dukla si s nebezpečnými situáciami poradila. Zápletka prišla v 86. minúte. Po faule Kupčíka odpískal rozhodca pokutový kop a bývalý hráč Dukly Róbert Polievka so šťastím prekonal Krejčího a znížil. V závere sa hostia ešte snažili vysokými loptami dostať k vyrovnaniu, no nič z toho nevyťažili. Dukla si tak po výsledku 2:1 pripísala druhú výhru v sezóne.

II.liga – 4. kolo – Banská Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica vs. MŠK Žilina B 2:1 (2:0)

Góly: 8. Laksik, 21. V. Tóth – 86. Polievka (11m). ŽK: Prikryl, Muchaya – Rusnák, Krela. Zápas sledovalo 1362 divákov.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – V. Tóth, J. Tóth, Laksik (60. Migaľa), Snitka, Savić (71. Muchaya), Starší, Prikryl, Willwéber (80. Žilinec), Kupčík, Kolláti

Zostava MŠK Žilina B: Petráš – Majdan, Moško, Nemčík, Tevzadze, Kopas, Chríbik, Rusnák (76. Kovaľ), Polievka, Ďuriš (66. Krela), Bichakhchyan (57. Jankauskas)

Povedal po zápase:

Dušan Tóth (tréner Banskej Bystrice): „Daždivé počasie nasvedčovalo, že to pre hráčov bude ťažký zápas. Ihrisko bolo rozmočené a voda stála, o to bol duel náročnejší. Prvý polčas nám vyšiel podľa predstáv. Súperovi sme vnútili našu hru, dali sme dva góly a mohli sme pridať aj ďalšie. Ťažký terén zanechal v druhom polčase stopy na hráčoch. Hostia v ňom pôsobili lepšie. Ak by Muchaya dal gól, bolo by po zápase. V závere po diskutabilnej penalte ešte hostia znížili, ale nakoniec sme to dotiahli do víťazného konca. Sme radi, že sme získali tri body a držíme sa v tabuľke tam, kde sme. Dnes sme pristúpili k zápasu zodpovedne, hráči boli koncentrovaní a to svedčí o tom, že kvalitného súpera sme nepustili do hry. Prekvapil ma počet divákov. Fanúšikovia nám pomohli a ocenili výkon mužstva. Kvalita futbalu rastie s počtom divákov a verím, že ich bude chodiť stále viac. O týždeň nás čaká duel na pôde prvého Komárna. Každý zápas je ťažký a my sa budeme snažiť hrať svoj spôsob hry. Nedovoliť súperovi, aby sa dostal do zápasu.“

Najbližšie sa futbalisti Dukly predstavia v sobotu 18. augusta v Komárne. Začiatok duelu je naplánovaný na 16.30 hod.