Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica sa predstavili v 11. kole na ihrisku vo Zvolene, kde privítali hráčov žilinského béčka. V jednom z ďalších dôležitých stretnutí potrebovali naplno bodovať, aby sa tak mohli vrátiť na čelo tabuľky.

Tam ich po piatkovom zápase dočasne vystriedala Podbrezová, ktorá zvíťazila v domácom prostredí nad Trebišovom po výsledku 3:0. Dukla nastúpila vplyvom rôznych okolností s viacerými zmenami v základnej zostave, stretnutie proti béčku Žiliny malo byť navyše posledným v neďalekom Zvolene. Už v 7. minúte prvýkrát pohrozili hráči Banskej Bystrice po štandardnej situácii Polievku a následnej strele po odraze lopty. O dve minúty sa ten istý hráč opäť dostal k priamemu kopu, tentokrát však z výhodnejšej pozície bližšie k bráne a bola z toho napokon nebezpečná strela. V 14. minúte sa prvýkrát menilo skóre, po nenápadnej, ale presne umiestnenej strele spoza šestnástky sa presadil Kristián Bari – 0:1. Hostia boli aj po góle aktívni, rýchlo posúvali loptu a na ihrisku dominovali, na čo tréneri Banskej Bystrice zareagovali zmenou rozostavenia.

To sa pozitívne prejavilo a už v 25. minúte sa podarilo Dukle vyrovnať, po peknej medzihre v strede ihriska sa dostal k lopte Polievka, jeho strelu Belko vyrazil len pred Depetrisa a ten nemal problém doraziť strelu do odkrytej brány –1:1. Už o pár minút domáci viedli, opäť mal v gólovej akcii prsty kapitán Polievka, ktorý sa preštrikoval pomedzi štvoricu Žilinčanov, našiel voľného Jurčišina, ktorý poslal Duklu do vedenia 2:1. V 32. minúte Bari dobre vysunul Gerebenitsa a mohlo byť vyrovnané, proti bol však Hruška, ktorý predviedol dôležitý zákrok. Ten istý hráč bol blízko vyrovnania aj v 43. minúte, po jednom z dlhých nákopov hostia  zakombinovali v území pred šestnástkou, dobre však opäť vybehol Hruška a celú šancu zmaril.

Po zmene strán sa ocitol v pokutovom území kapitán Róbert Polievka, ktorý si vypýtal faul a rozhodca ukázal na biely bod. Loptu si vzal David Depetris, ktorý sa nemýlil a zvýšil tak náskok svojho tímu na 3:1. Už o pár minút na to hostia znížili, v 55. minúte sa do prieniku dostal hosťujúci Majdan a po jeho páde v šestnástke, ktorému predchádzal nedovolený zákrok nasledovala penalta. Ponúknutú príležitosť na gól skúsene využil kapitán žilinského béčka Paur – 3:2.

Na ďalší významnejší okamih sa čakalo do 70. minúty, kedy sa v príležitosti ocitol Polievka, jeho strelu však Belko vytlačil do žrde a na rohový kop. V 83. minúte zakončoval dobre z hranice šestnástky Richtárech, jeho strele však chýbala väčšia razancia, o niekoľko sekúnd mieril ten istý hráč vysoko nad bránu hostí. Tí síce neskladali zbrane a pokúšali sa urobiť niečo s výsledkom, absentovala však výraznejšia príležitosť, vďaka čomu Dukla dokráčala za ďalším cenným víťazstvom a opäť je tak na čele druholigovej tabuľky.

II. liga – 11. kolo – 02.10.2021 – Zvolen

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina B 3:2 (2:1)

Góly: 26. Depetris, 31. Jurčišin, 50. Depetris (z 11 m) – 15. Bari, 55. Paur (z 11 m)

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Prikryl, Vajda, Červeň – Slaninka (69. Willwéber), Richtárech, B. Ľupták, Kojnok – Polievka (C) (80. Pišoja), Depetris (75. Uhrinčať), S. Jurčišin

Zostava MŠK Žilina B: Belko – Tandara (73. Capko), Aremeyaw, R. Nagy, Owusu – Myslovič, Gomola (80. Pečovský), Gerebenits (85. P. Leitner) – Majdan, Paur (C), K. Bari