Aj s bubnami od primátora fanúšikovia hnali červeno-bielych dopredu, ale tí na ich povzbudzovanie pozitívne zareagovali až v druhom polčase. To už prehrávali, avšak po množstve zmarených šancí napokon pozíciu kanoniera potvrdil Martin Jakubko.

FK Dukla Banská Bystrica – FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (0:1)

Góly: 83´ Jakubko – 38´ Candrák; Žlté karty: 16´ Adámik – 53´ Pavlenda; Stretnutie na Štiavničkách sledovalo 1540 divákov.

FK Dukla: Pindroch – Poljovka, Adámik (29. Marek Hlinka), Kupčík (36. Turňa), Brašeň – Pleva – M. Pančík, Prekop (46. Pečovský), T. Hučko – Jakubko, Uškovič

FC ViOn: M. Kuciak – Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník, Chren (82. Peter Farkaš) – Orávik (60. Žilák), M. Babic, M. Hruška, Brčák – A. Candrák, Pavelka (74. Tomášek)

Napriek Hučkovej narážačke s Brašeňom,  po ktorej prvý menovaný poslal z krídla pas na Jakubka a ten pred Kuciakom vyslal loptu vedľa, mali v úvode viac aktivity na kopačkách hostia. Domáci priaznivci si vydýchli napríklad v 14. minúte po strele Brčáka, no ViOn trápil Pindrocha permanentne. Aj keď v 22. minúte z protiútoku zakončil za Kuciaka Uškovič, strieľal z postavenia mimo hry. Už o minútu bol po Pančíkovom nakopnutí v dobrej šanci Brašeň, ale opäť stál v ofsajde. A tak sa hostia ujali hry, Dukla musela navyše kompletne zmeniť obrannú taktiku, keďže obaja stóperi pre zranenia opustili ihrisko. Nepríjemne až nebezpečne vyzerala situácia v 35. minúte, kedy Pavelka zrejme kolenom zasiahol do tváre Kupčíkovi a ten s bolestivými výkrikmi padol k zemi. Dukle sa v prvom polčase nedarilo takmer nič, každá druhá prihrávka nenašla svoj cieľ. Výsledkom viacerých nedorozumení bol inkasovaný gól od šikovného Candráka v 38. minúte. To však červeno-bielych nakoplo a v podstate od tejto chvíle sa snažili o strelenie gólu. Prekopovu hlavičku Kuciak vyrazil a následná Jakubkova hlavičková dorážka  putovala len do náručia brankára hostí. Klincom do rakvy domácich mohla byť Babicova štandardná situácia, keď do strely hlavou zasiahol Brčák a len tesne ju neumiestnil do vnútornej strany Pindrochovej svätyne.

Už v 48. minúte druhého polčasu mohlo byť vyrovnané keď Uškovič po svojom prieniku poslal pas na Jakubka, lenže tomu sa pred Kuciakom lopta preplietla pomedzi nohy.  Na opačnej strane sa v 55. minúte do veľkej šance dostal Candrák, ktorý nevyužil možnosť prelobovať hádzajúceho sa Pindrocha. Dukle v druhom dejstve v mnohom pomohlo najmä naskočenie Pečovského, ale aj aktívni Pleva či Brašeň robili spoločne pred Kuciakom rozruch, ktorý však po nepremenení ich šancí ustal. Hra sa opäť vyrovnala a už to vyzeralo, že oba celky zápas len dohrajú. V podaní hostí to tak aj vyzeralo, ale zverenci Štefana Zaťka sa ešte k jednému tlaku odhodlali. Posledných pätnásť minút zápasu sa totiž nieslo len v duchu dobíjania obranných radov Zlatých Moraviec. Tie povolili v 83. minúte. Po pravom krídle si vybehol Jakubko a z uhla gólmana hostí na radosť domáceho publika prekonal. V 86. minúte však rozhodca Šuniar nevidel jasnú ruku v šestnástke, či faul na Jakubka v nadstavenom čase. V dobe kedy Slovanu v Nitre uznajú aj gól rukou je toto asi len malá kvapka v mori…

Dukle naďalej patrí piata priečka s trojbodovým náskokom na šieste Zlaté Moravce, ale už štvorbodovou stratou na štvrtú Trnavu.