Banskobystrická Dukla nezískala do utorkového popoludnia v jarnej časti Corgoň ligy, presnejšie v jej prvých troch kolách, ani jediný bod. Pod Urpín zavítala posledná Dubnica a tlak konečne zvíťaziť,  donútil Zaťkovych zverencov k omnoho lepšiemu výkonu, ako pred niekoľkými dňami v Prešove. Aj ten mal však ďaleko od formy, v akej sa Dukla nachádzala na jeseň. Všetko je ale na dobrej ceste.

FK Dukla Banská Bystrica – MFK Dubnica 1:0 (1:0)

Gól: 15. Brašeň. ŽK: 20. Kupčík, 48. Uškovič, 90.+ Pleva – 50. Šulek, 85. J. Zápotoka. 1 630 divákov.

Zostava FK Dukla: Boroš – Pleva, Kupčík, Marek Hlinka, Brašeň (81. Savič) – M. Pančík (90.+ M. Turňa), Pečovský, Prekop, T. Hučko – Uškovič (66. A. Hesek), Jakubko

Zostava MFK Dubnica: P. Kováč – M. Ižvolt, Trousil, Nosek, Beňo (72. T. Zápotoka) – Šulek – J. Vavrík, Bruško (63. J. Zápotoka), Grabež – M. Kuzma, Gorelka (63. Polách)

V zápase s Prešovom chýbala Dukle najmä bojovnosť na ihrisku. Slovami Štefana Zaťka dokonca hráčom chýbalo to povestné futbalové srdce. A práve to, napriek pretrvávajúcemu trápeniu, červeno-bieli v utorok proti Dubnici mali. Celý zápas boli aktívnejší a mali o čosi viac šťastia, Dubničania by odchádzali s poriadnym výpraskom. Dôležité sú ale tri body.

Už v piatej minúte po Pančíkovom centri do šestnástky nebezpečne vypálil na Kováča muž zápasu Brašeň. O ďalších šesť minút  prišiel opäť nástrel Michala Pančíka a nebezpečná hlavička Jakubka. Ale aj napriek tomu, že v 13. minúte bývalého spoluhráča Boroša prevetral Dubničan Kuzma, už od 15. minúty Dukla vyhrávala. Gól padol po efektnej prihrávke Jakubka na Uškoviča, ktorý takmer od rohovej zástavky odcentroval do šestnástky, kde na ňu navrátilec Jakubko ešte nedočiahol, ale o pár metrov ďalej Jakub Brašeň áno a lopta sa pomedzi obrancov Dubnice pomaly dokotúľala za bránkovú čiaru. V 26. minúte sa už mohlo skóre zvyšovať, ale Hučkova strela z 30 metrov len opečiatkovala spodnú stranu Kováčovej hornej žrde. O ďalších desať minút mal zvýšenie na kopačke Jakubko, ale v šestnástke sa pri zakončení pošmykol a Uškovič, ktorý mohol naprávať pokazené, stál v ofsajde. Päť minút pred koncom prvého dejstva sa opäť v ďalšej sľubnej akcii ocitol bývalý reprezentačný kanonier, ktorý nahral v línii idúcemu Pančíkovi, lenže jeho strela z hranice šestnástky išla len tesne vedľa Kováčovej svätyne. Tú ešte hľadal svojou ďalekonosnou strelou aj Jaroslav Prekop, ďalšia zimná posila Dukly, ale rovnako bol nepresný.

Druhý polčas priniesol pokračujúcu aktivitu Dukly, avšak stále bez streleckého štastia. Aj keď hostia nespali. V 52. minúte ohrozil Boroša po vlastnom prieniku Kuzma. No už o niekoľko minút Kováča naťahoval svojou dlhšou strelou Pečovský, ale aj v 67. minúte Hučko, ktorý hlavičkoval po Brašeňovom rohu. Streleckú smolu Dukly zhrnul dokonale v 70. minúte Hesek, ktorý svoj samostatný nájazd na Kováča vyslal úplne mimo a rovnako aj o dve minúty na to, trápiaci sa Jakubko. Vo vyloženej šanci v šestnástke zaváhal a k možnému náznaku dorážky už nestihol dobehnúť. Sedemdesiata šiesta minúta a ďalšie preklínanie Brašeňa z Kováčovej strany. Gólmana hostí totiž svojou strelou z diaľky poriadne natiahol. Posledná veľká šanca Dukly prišla v 86. minúte, kedy rozbehnutý Pleva nahral Jakubkovi, lenže ten prekvapil akurát tak vonkajšiu stranu dubnickej brány. Vyše 1 600 divákov na Štiavničkách však musel po zápase tešiť najmä fakt, že červeno-bieli sa na jar konečne odrazili a pokračovať v tom budú môcť už v sobotu. Opäť na domácej pôde o 15.30 h privítajú FK DAC Dunajská Streda.