V sobotu podvečer sa futbalisti Dukly stretli vo Zvolene vrámci 3. kola II. ligy s Trebišovom. Banskobystričania svojmu súperovi nedali šancu a naplno bodovali už v treťom zápase po sebe. Zápas mal špeciálny nádych, keďže pred výkopom sa s fanúšikmi Dukly lúčil už bývalý hráč Saša Savić, ktorý v tejto sezóne oblieka dres Sásovej.

Futbalisti Dukly dominovali od úvodu stretnutia a do vedenia išli už v 9. minúte, keď ako posledný nasmeroval loptu do vlastnej siete hráč Trebišova, Predrag Radovanović. Do zápasu sa však postupne dostali aj hostia, ktorým sa po ich prvom vážnejšom streleckom pokuse podarilo vyrovnať v 27. minúte zásluhou Patrika Chovana. Domáci si v nasledujúcom priebehu hry chceli prinavrátiť vedenie a fanúšikovia Dukly sa dočkali ešte pred prestávkou, keď v nadstavenom čase prvého polčasu premenil pokutový kop Róbert Polievka. Dukla tak viedla po prvej polovici zápasu 2:1.

Druhý polčas patril už len jednému mužstvu. Po hodine hry pridal svoj druhý presný zásah v zápase Róbert Polievka a o 8 minút zvyšoval Vujošević už svojím štvrtým gólom v sezóne na 4:1. Za tohto stavu už bolo o víťazovi rozhodnuté, no zo strany Dukly to nebolo všetko. Strelca štvrtého gólu Vujoševića striedal Laksík, ktorý sa presadil už po troch strávených minútach na ihrisku a v 85. minúte sa medzi strelcov zapísal aj stopér Banskobystričanov Patrik Prikryl, ktorý tak zavŕšil gólový poltucet v sieti Trebišova. Bývalý kapitán Dukly Saša Savić tak videl jednoznačnú výhru svojich bývalých spoluhráčov.

II. liga – 3. kolo – Zvolen

MFK Dukla Banská Bystrica – Slavoj Trebišov 6:1 (2:1)

Góly: 9. Radovanović (VG), 45+4. (PK) a 60. Polievka, 68. Vujošević, 76. Laksik, 85. Prikryl – 28. Chovan. ŽK: 50. Uhrinčať, 58. Tóth, 90. Vajda – 18. Vojtovič, 49. Pálfi.

Stretnutie sledovalo 486 divákov.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – Nosko, Tóth (58. Tocka), Uhrinčať (58. Starší), Snitka (C), Polievka, Frimmel (32. Dolný), Prikryl, Vujošević, Migaľa, Vajda.

Zostava Slavoj Trebišov: Vinclér – Vojtovič (72. Bajtoš), Katunský, Ilinjo (C), Kanu, Begala, Radovanović (86. Vaľko), Chovan, Sitarčík, Pálfi (72. Vodilka), Špak.