Futbalisti banskobystrickej Dukly nastúpili v rámci 2. kola II. ligy sezóny 2019/2020 na domácich Štiavničkách proti Šamorínu. Domáci síce v prvom polčase nevyužili niekoľko stopercentných šancí, ale v druhej polovici už boli efektívni a svojmu súperovi nedali šancu.

V bráne dostal tentokrát pred Krejčím príležitosť Július Nôta, ktorý sa počas zápasu veľmi nezapotil. Dukla mala hernú prevahu od úvodných minút. Prvú veľkú príležitosť si vypracovala v 9. minúte, keď sa v dobrom priestore ocitol Starší, ktorý z ľavej strany šestnástky mieril do tyče. O dve minúty na to sa po súboji pri čiarne zranil Patrik Vajda, ktorý tak musel predčasne striedať a na jeho miesto prišiel útočník Laksik. V 16. minúte si krásne spracoval dlhú krížnu loptu na ľavej strane Polievka, následne našiel pred bránou voľného Vaščáka, ktorý trafil obrancu a z dorážky sa nepodarilo dať gól Staršiemu.

Dukla bola naďalej aktívna. V 21. minúte sa snažil Laksík usmerniť do brány loptu po Migaľovom centri a brankár hostí Hajdúch mal s jeho hlavičkou čo robiť. V 29. minúte sa center z pravej strany dostal ku Kupčíkovi, ktorý však z bezprostrednej blízkosti prestrelil bránu hostí. Domáci ťahali akcie hlavne po krídlach. Práve z čiary sa v 35. minúte na os ihriska predribloval Polievka a krásnou kolmicou vysunul do šance Vaščáka, ktorý však v skvelej pozícií tesne minul pravú tyčku brány hostí. V nadstavenom čase prvého polčasu mohol streliť gól do šatne Kupčík, ktorý však po Polievkovom centri z priameho kopu hlavičkoval len do tyčky. Napriek veľkej prevahe Dukly išli mužstvá do kabín za nerozhodného stavu.

Vrece s gólmi sa roztrhlo až v druhom polčase. V 52. minúte bol v pokutovom území faulovaný Róbert Polievka a rozhodca nariadil pokutový kop. Faulovaný Polievka si postavil loptu na biely bod a presnou strelou do pravého dolného rohu otvoril skóre. V 55. minúte našiel Migaľa centrom voľného Snitku, ktorý zvolil zakončenie hlavičkou a nakoniec trafil brankára hostí. Pri pokuse hosťujúceho obrancu o odkop sa lopta odrazila od Polievku tesne vedľa brány. Dukla pokračovala v tlaku. V dobrej príležitosti zluftoval Vaščák, následne sa po pár sekundách dostala lopta k Polievkovi a ten ju z vnútra šestnástky placírkou upratal do pravého dolného rohu brány, čím zvýšil na 2:0.

Hostia si nevedeli vypracovať šance a Bystričania chceli pridať ďalšie góly. V 59. minúte vysunul domáci stopér Prikryl nádherne dlhou loptou za obranu Staršieho. Ten sám pred brankárom zakončoval lobom, ale lopta skončila tesne mimo brány. V 62. minúte mali ojedinelú šancu aj hostia. Pidruchnyi sa s loptou ocitol pred bránou, ktorú svojou strelou prekopol. O tri minúty neskôr poslal Polievka do pokutového územia luxusný center, ktorý sa dostal na Vaščáka, a ten na prvej tyči zakončoval hlavičkou presne. Dukla tak viedla nad Šamorínom už 3:0. V 67. minúte bolo už 4:0, keď sa po akcií z rohového kopu nemýlil v dorážke pred prázdnou bránou Patrik Prikryl. Počas tejto akcie sa zranil domáci útočník Lukáľš Laksík a aj on musel opustiť ihrisko. Konečnú podobu dal výsledku Polievka, ktorý ušiel na hrote útoku, vypracoval si dobrú pozíciu na zakončenie a vo vnútri pokutového územia  prízemnou strelou prekonal po tretíkrát brankára hostí, čím zavŕšil svoj hetrik. Dukla tak odčinila minulotýždňovú prehru so žilinským béčkom a Šamorín zdolala výsledkom 5:0, čím si na svoje konto pripísala prvé tri body.

MFK Dukla Banská Bystrica vs. FC ŠTK 1914 Šamorín 5:0 (0:0)

Góly: 53., 56. a 88. Polievka, 65. Vaščák, 76. Prikryl. ŽK: 62. Laksík. Zápas sledovalo na Štiavničkách 1190 divákov.

Zostava MFK Dukla:  Nôta – Migaľa, Prikryl, Kupčík, Vajda (13. Laksík – 79. Dolný) – Snitka, Savić – Polievka, Willwéber, Starší – Vaščák (69. Tóth).

Najbližšie sa futbalisti Dukly predstavia opäť na domácej pôde v piatok, 2. augusta o 17.00 h proti Ružomberku B.