V úvodnom kole II. ligy sezóny 2020/2021 sa futbalisti Banskej Bystrice postavili v sobotu, 1. augusta podvečer vo Zvolene rezerve bratislavského Slovana. Štart do súťaže Dukle vyšiel, strelila štyri góly a udržala si čisté konto. Diváci vo Zvolene videli aj červenú kartu, či zahodenú penaltu.

Hráči Dukly boli aktívnejší už od úvodu hry, pričom si vypracovali niekoľko nebezpečných situácií a rohových kopov. Práve po jednom z nich sa im aj v 25. minúte podarilo otvoriť skóre stretnutia, keď presne zakončoval Miladin Vujošević. Posila z uplynulej zimy sa tak v 1. kole novej sezóny uviedla gólovo. Domáci dominovali aj naďalej a po zbytok polčasu držali nevýrazných hostí pod tlakom, ktorý ale do prestávky druhý gól nepriniesol a mužstvá tak išli do šatní za stavu 1:0.

Druhý polčas bol na góly bohatší. Dukla do neho vstúpila opäť aktívne, čo jej prinieslo pokutový kop V 54. minúte. Loptu si na biely bod postavil Vujošević, ktorý jedenástku premenil a pripísal si druhý gól v zápase. Na listine strelcov neostal osamotený.  V 61. minúte sa prítomní priaznivci Dukly radovali opäť, keď sa do veľkej príležitosti prepracoval Polievka, ktorý sa dostal až pred Ružinského a kapitán Banskej Bystrice gólmana hostí presne obstrelil.

Za stavu 3:0 už bolo prakticky rozhodnuté, no diváci sa nenudili ani v závere stretnutia, keď po 10-minútovom pobyte na ihrisku zveľadil v 79. minúte stav stretnutia na 4:0 striedajúci Jozef Dolný. V 87. minúte mohli Banskobystričania pridať ďalší gól a situáciu musel hasiť až brankár Ružinský, ktorý si faulom mimo pokutového územia vypýtal jasnú červenú kartu. B-tím Slovanu mal ešte v nadstavenom čase veľkú šancu streliť aspoň čestný gól, no Lavrinčík nepremenil pokutový kop a Dukla si tak v úspešnom štarte novej sezóny udržala čisté konto.

II. liga – 1. kolo – Zvolen

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava B 4:0 (1:0)

Góly: 24. Vujošević, 53. Vujošević (pen.), 61. Polievka, 79. Dolný. ŽKarty:   63. Vajda, 63. Prikryl – 9. Lieskovský, 50. Baláž, 63. Matoš, 77. Čech. ČK: 87. Ružinský.

Stretnutie sledovalo na štadióne vo Zvolene 384 divákov.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – Nosko, V. Tóth, Uhrinčať (46. Frimmel), Starší (83. Gonda), Snitka (83. Bača), Polievka (C), Prikryl, Vujošević (69. Laksík), Migaľa, Vajda (69. Dolný).

Zostava ŠK Slovan Bratislava B: Ružinský (C) – Čech, Laczkó (83. Majling), Baláž, A. Tóth, Lavrinčík, Lieskovský (71. Schlossár), Rigo, Hubert, Castillo, Matoš (67. Lumbala).

V 2. kole II. ligy sezóny 2020/2021 vycestuje mužstvo Dukly do Dubnice nad Váhom, kde sa bude v sobotu, 8. augusta o 17:00 h snažiť oplatiť domácim prehru z posledného vzájomného zápasu.