Družstvo tenistiek TC DIXON TENISIA Banská Bystrica obsadilo po piatkovej výhre nad Nitrančankami bronzovú priečku v extralige žien.

V prvom kole ligy zdolali Banskobystričanky hráčky Žiliny, ale v druhom kole tesne podľahli tenistkám z Piešťan. Tie napokon vo finále nestačili Slovanu Bratislava, ktorého družstvo ligu vyhralo. O tretiu priečku sa v piatok v Banskej Bystrici na kurtoch v Mestskom parku stretli domáce hráčky s konkurentkami z TK Slávia Agrofert STU Nitra. Banskobystričanky do celodenného boja vstúpili skvelými troma individuálnymi výhrami, ku ktorým následne pridali aj jednu výhru zo štvorhry. Celkovo vyhrali 65 hier, pričom ich súperky šesťdesiat, čo svedčí o ťažkom meraní síl. Keďže ale vyhrali 9 a ich súperky len šesť setov, radujú sa z tretieho miesta v súťaži.

Jana Jandová, Dominika Nociarová – Marta Šramková, Petra Uberalová 7:6, 6:1

Viktória Maľová, Veronika Záteková – Katarína Majorová, Lenka Wienerová 7:6, 1:6, 8:10