Banskobystrický okrášľovací spolok opäť spojil dobrovoľníkov na ďalšie okrášlenie mesta. Tentokrát išlo o zábradlie mosta pri Železničnej stanici Mesto, známej aj ako Malá železničná stanica.

IMG_1668V sobotu 28. júna sa stretli dobrovoľníci na moste pri Malej železničnej stanici, za účelom namaľovania zanedbaného zábradlia na moste. Zábradlie dostalo minulý rok len základný náter, preto tu bol predpoklad, žeby mohlo opäť začať chátrať. Akciu podporilo Mesto Banská Bystrica, ktoré poskytlo na akciu farby. Ostatné pomôcky zabezpečil BBOS z vlastných zdrojov.

Dobrej veci prišlo pomôcť niekoľko dobrovoľníkov, deti i seniori. O dobrovoľníkov bolo postarané – dostali všetky pomôcky, ako aj občerstvenie počas horúceho dňa. V sobotu 28. júna dobrovoľníci namaľovali len jednu stranu mosta, keďže na druhej spoločnosť ZAaRES vysadila muškáty. „Naša aktivita samozrejme neskončila jedným zábradlím. Po komunikácii s mestom veríme, že dohodneme premiestnenie muškátov na namaľovanú stranu zábradlia, aby sme mohli namaľovať aj tú zvyšnú. Predpokladaný termín pokračovania akcie by mohol byť 13. júla, opäť od 9.00h,“ prbíližla Diana Vigašová z BBOS.