Teplé slnečné počasie, kopec sladkostí či hier, no hlavne, množstvo spokojných detí s úsmevom na perách a radosťou v srdci. Lepšiu predčasnú oslavu Medzinárodného dňa detí si v Sásovej azda ani nebolo možné predstaviť.

Deň detí si pravidelne pripomíname síce až 1. júna, no prečo jeden z najobľúbenejších sviatkov „najmenších“ neosláviť predčasne, v deň voľna, cez krásne nedeľné popoludnie? Celkom logická myšlienka sa tak zrealizovala a dopadla skutočne na výbornú.

Rozprávkové postavičky Kubko a Maťko prilákali na ihrisko pri opornom múre na Rudohorskej ulici množstvo detí, ktoré svojou aktivitou získavali za splnené úlohy pečiatky. Tie si následne mohli vymeniť v bare za sladkosti či za lákavú jazdu na štvorkolke. To, či boli malí Sásovčania poháňaní svojou súťaživosťou alebo skôr túžbou po sladkej odmene je otázne, hlavná však bola ich snaha, ktorá nikdy nevyšla navnivoč.

Vďaka za toto príjemné popoludnie a za radosť detí, ktorá je na nezaplatenie, patrí všetkým mladým animátorom a animátorkám zo Saleziánskeho mládežníckeho strediska v Sásovej. Okrem nich sa do organizácie zapojili a akciu podporili aj združenia mladých Domka a Laura, Občianska iniciatíva Náš domov Sásová a Občianska rada Rudlová-Sásová II.