Uplynulý víkend sa rozhodlo o dvoch finalistoch našej hokejbalovej súťaže. O dve miestenky si to rozdali štyri najlepšie mužstvá po základnej časti.

Semifinále 1. BBHbL

(2.) Hbk Sparta Sekier vs. (3.) Hbk Paluba Žiar nad Hronom 2:0

Hbk Sparta Sekier 5:0 Hbk Paluba Žiar nad Hronom kontumačne

Hbk Paluba Žiar nad Hronom vs. Hbk Sparta Sekier 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)

Góly: Lunter, Šulek – Mojžiš 2, Babkovič, Mozolány

Strely na bránu: 16:20. Vylúčenia: 3:4. Hviezdy zápasu: Lvomský – Miškovský

Sparta vedomá si sily svojho súpera začala aktívnejšie a ujala sa vedenia dvoma gólmi. Paluba sa však nevzdávala a v druhej tretine sa jej podarilo vyrovnať gólom Šuleka. Spartania však odpovedali dvoma rýchlymi gólmi na ktoré už Paluba nedokázala odpovedať. Kapitán Sparty Erik Lvomský udržal svoj burlivý tím na uzde a zvolenský majster Sparta Sekier si tak premiérovo zahrá finále 1.BBHbL.

(1.) Hbk Cocra Radvaň vs. (4.) Hbk Autos 2:0

Hbk Cocra Radvaň vs. Hbk Autos 9:6 (2:3, 4:2, 3:1)

Góly: Petro 5, Jedliček, Puškár, Tomaška, Babic – Marcinek 2, Halama, Trnka, Blaszek, Čierny

Strely na bránu: 24:21. Vylúčenia: 2:4. Hviezdy zápasu: Petro – Marcinek

Hbk Autos vs. Hbk Cocra Radvaň 6:7 (2:0, 3:2, 1:5)

Góly: Halama 2, Blazsek, Trnka, Nemec, Gondáš – Gašpar 3, Petro 3, Babic

Strely na bránu: 31:18. Vylúčenia: 4:4. Hviezdy zápasu: Halama – Gašpar

Tím Autos, asi najväčšie prekvapenie tejto sezóny, narazil v semifinále na úradujúceho majstra Cocru Radvaň. Oba zápasy boli ako cez kopirák. Autos si vytvoril náskok v prvom zápase 5:2 a následne oň prišiel aj keď po celý čas mal hernú prevahu. Doplatil na protiútoky, proti ktorým bol ich brankár Kočvara bezmocný. Cocru tentokrát podržali staré kádre na čele so skvelo hrajúcim Jozefom Jedlíčkom. V druhom zápase Autos viedli dokonca 5:0, lenže to bolo stále málo na tak skúsený tím ako je Cocra, ktorá je dvanásťnásobným majstrom. Radvančania dokázali piatimi gólmi v tretej tretine zásluhou Petra a Gašpara otočiť duel a najtesnejším rozdielom postúpiť po sedemnástykrát do finále.