Detské behy v rámci Banskobystrického maratónu sa po šiestich rokoch vrátili do Parku pod Pamätníkom SNP. Tentokrát však už nie ako súčasť najväčšieho bežeckého podujatia v meste, ale ako samostatná akcia určená výlučne deťom.

V sobotu 1. septembra sa na štart jednotlivých detských bežeckých disciplín v Parku pod Pamätníkom SNP  v Banskej Bystrici postavilo v rámci Minimaratónu Slovenskej sporiteľne celkom šesťsto detí.

Čistá radosť z pohybu sršala zo všetkých účastníkov, ktorí si zmerali sily na korčuliarskom okruhu v centre mesta.

V sobotu dopoludnia to ale nebolo len o súťažných behoch a disciplínach. Na trávnatej ploche okolo trate organizátori z Marathon BB tímu spolu s ďalšími banskobystrickými športovými klubmi a oddielmi pripravili množstvo stanovíšť s rozličnými športovými aktivitami.

Nezabehli si ale len deti od malých lezúňov, ale napríklad aj mamičky s kočíkmi. Všetkých prišiel podporiť aj olympijský víťaz a čerstvý vicemajster Európy v chôdzi Matej Tóth. Hlavné ceny dňa sa nevyhrávali na trati, ale v žrebovaní spomedzi účastníkov, kde sa súťažilo o ceny ako vyhliadkový let či zoskok padákom.