Po poslednom zbabranom zápase proti Rimavskej Sobote, kde Banskobystričania prehrali 6:8, si chceli napraviť chuť proti Žiline. Súperom už o nič nešlo, no oba celky chceli sezónu ukončiť víťazstvom.

FPS Banská Bystrica vs. FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina „B“ 11:9 (1:2, 5:2, 5:5)

Zostava FPS Banská Bystrica: Kubala- Gonda, Miškuf, Majer „C“, Gola, Trudič, Prokop, Pardel, Kamas, Nožina

Zostava FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina „B“: Hazucha- Ivan, Bartoš, Bocik, Šupola, Mičiak, Štefanko „C“, Šeling, Petrovič

Hráči spod Urpína privítali na domácej palubovke v Badíne hráčov zo Žiliny. Zápas začali lepšie hráči hostí. Banskobystričania spočiatku pristúpili k zápasu pomerne ľahkovážne a brankár Kubala sa mal čo obracať. Žilinčania trikrát po sebe trafili konštrukciu bránky v priebehu jednej minúty a mal to byť budíček pre Banskobystričanov. Po pol minúte už Žilinčania viedli gólom Petroviča. Banskobystričania vyrovnali o necelých päť minút hry, keď spoza hosťujúcej brány rozohrával Gonda na Trudiča a jeho prudkú prihrávku z prvej dopravil do odkrytej brány Kamas. O necelé tri minúty už Žilinčania opäť vyhrávali po peknej strele Petroviča, ktorý tak stretil svoj druhý gól v zápase. Do konca prvej tretiny sa už gólovo nič neudialo a Bystričania tak prehrávali po prvej tretine 1:2.

Druhá časť začala vo vysokom tempe. Šance boli na oboch stranách, no boli to opäť hostia, ktorí zvyšovali svoj náskok. Gólovo sa presadil kapitán Štefanko. Domáci celok sa snažil znížiť náskok hostí. Podarilo sa im to až po deviatich minútach hry, keď sa z ľavej strany pekne natlačil Pardel a znížil na 3:2. O necelých pár sekúnd sa hostia opäť dostali do dvojgólového vedenia. Petrovič pekne potiahol loptičku po ľavej strane a spoza obrancu Gondu vymietol ľavý kút  brankára Kubalu. Zaklincoval tak svoj tretí gól v zápase. Po vyše minúte hry padol dosť kuriózny gól, keď si Žilina dala vlastný gól a vrátila tak hráčov spod Urpína do zápasu. Banskobystričanov to nakoplo k parádnemu obratu. Na 4:4 vyrovnával Gola po prihrávke Majera a necelých šesť minút pred koncom druhej tretiny otočil stav na 5:4 Nožina. Banskobystričania tak prvýkrát v zápase viedli. Veľký obrat v zápase ešte zaknihoval Trudič, ktorý zvyšoval na 6:4 pre Banskobystričanov.

Tretia tretina začala náporom hostí, ktorí už po 30 sekundách hry znížili gólom Mičiaka. Zápas tak nabral na intenzite a diváci sa tak mali na čo pozerať. V ďalších dvoch minútach hry sa však opäť trafili umne a dobre hrajúci Bystričania, keď po góloch Trudiča a mladého Nožinu svietil stav 8:5. Pár sekúnd nato opäť trafil Mičiak a znižoval tak na 6:8 svojím druhým gólom. Vynikajúci zápas na góly a šance na jednej i druhej strane. Svoj tretí gól v zápase dal po štyroch minútach hry Trudič. Hráči hostí však zbrane neskladali a postupne znížili po góloch Petroviča a Šupolu na 8:9. Zápas sa niesol v nervóznom duchu a veľa technických faulov bolo na jednej aj druhej strane. Na 10:8 zvyšoval opäť raz Trudič, no hostia zase raz znížili na 9:10. Posledný gól zápasu, ktorý sa neskôr ukázal ako víťazný, trafil Miškuf a hráči Banskej Bystrice si už tak výsledok postrážili a vyhrali v pomere 11:9. Bol to zároveň aj posledný zápas sezóny.