Ve¾konoèné trhy, 25.3.2013, Banská BystricaNapriek mrazivému počasiu i sneženiu, sú tu sviatky jari už o niekoľko dní. Od minulého týždňa prebiehajú na Námestí Štefana Moyzesa Veľkonočné trhy, ktoré potrvajú do štvrtka.

Ak si chcete svoje domácnosti skrášliť jedinečnými výzdobami, alebo hľadáte tradičné domáce potreby a zariadenie, ktoré kúpite len na podobných trhoch, prejdite sa aj vy sviatočným trhoviskom. Stánky sú otvorené každý deň do 19-tej hodiny, v posledný deň – na Zelený štvrtok, to bude do 17-tej hodiny.

Ešte deň predtým – v stredu 27. marca, zorganizuje banskobystrické PKO priamo na Námestí SNP podujatie pod názvom Veľkonočné kreácie. Dopoludnia od 11.00 h tu budú žiaci banskobystrických základných škôl prezentovať svoju kreatívnu činnosť v podobe jarných aranžmánov. Popoludní od 12.30 h to zas budú „Maľované dielne“, pod ktorými si môžete predstaviť maľovanie nadrozmerných a klasických vajíčok, otĺkanie vŕbových píšťaliek, pletenie veľkonočných korbáčov a modelovanie veľkonočných baránkov z hliny. V kultúrnom programe popoludní vystúpia detský folklórny súbor Radosť a Prvosienka a tiež folklórny súbor Urpín.