Pred dvomi rokmi sa proti mladíkom jedného z najslávnejších klubov sveta postavili hráči prvého tímu Dukly a poradili si osemnásť a devätnásť ročnými mladíkmi futbalistami United 5:1. V stredu sa Dukla v Spišskej Novej Vsi postavila hráčom akadémie United opäť, ale v podaní svojej juniorky, ktorá hráva v tretej najvyššej súťaži.

Manchester United Youth Team U 18 – FK Dukla Banská Bystrica B 4:0 (2:0)
Góly:
19. Januzaj (z 11 m), 25. Daehli, 64. Gorre, 78. Rudge.

Zostava Manchester United Youth Team U 18:
Pereira J. (70. McCinnell) – Grimshaw, Love, McNair (46. Evans), Dalley (70. Goss), Pearson (46. Rudge), Weir (70. Willock), Pereira A. (70. Harrop), Wilson (70. Byrne), Januzaj, Daehli (46. Gorre).

Zostava FK Dukla juniorka: Budinský (46. Pindroch) – Belluš, Poliach (46. Púpala), Menich, Pliešovský (46. Šnirc), Tóth, Mojík (46. Válovčan), Urgela, Faško, Láska (46. Rybanský), Šovčík.

Pred dvomi rokmi bolo na mladíkov Manchester United na Štiavničkách zvedavých zhruba dvetisíc ľudí, teraz sa v Spišskej Novej Vsi návšteva počítala len na niekoľko stovák ľudí, ktorí ale videli zaujímavý a obojstranne aktívny futbal. Vyrovnaný priebeh narušila prísne nariadená penalta proti stredoslovákom, z ktorej sa v 19. minúte presadil Januzaj. Jeho spoluhráči nezaháľali a o pár minút pridával Daehli a v druhom polčase mladíci Manchesteru United strelili ďalšie dva góly. Ak si banskobystrickí mladí hráči zapamätajú mená a tváre hráčov, proti ktorým nastúpili, je veľká pravdepodobnosť, že o pár rokov si budú môcť povedať, že hrali proti hráčom z Premiere league. Spomedzi futbalistov United, ktorí sa predstavili na Slovensku pred dvomi rokmi, si totiž už trojica hráčov pripísala štart za prvé mužstvo United.