V 10. kole Banskobystrickí basketbalisti privítali Žilinčanov, všetky doterajšie zápasy skončili rozdielom jedného koša. Aj preto sa očakával napínavý basketbal, okrem iného sa rozhodovalo o tom, kto bude organizovať záverečný turnaj o postup do extraligy.

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim basketbalistom, keď  hrali v útoku kolektívne a do 7. minúty viedli. V závere štvrtiny sa však nevyhli stratám, ktoré naštartovali hostí. V drese Žiliny sa postupne viac začal presadzovať hosťujúci „extraligista“ Róbert Rožánek. V druhej štvrtine sa obraz hry nezmenil, hostia trestali každú chybu domácich a v samotnom závere pred polčasom navýšili svoj náskok na jedenásť bodov. Domácim hráčom robil problémy spomínaný Róbert Rožánek a sekundoval mu aj Mátych.

Po veľkej prestávke vybehli Bystričania na palubovku ako vymenení, hrali s veľkou  energiou a postupne začali ukrajovať z náskoku Žilinčanov. V tretej štvrtine sa darilo Minárikovi, ktorý okrem dobrej obrany pridal aj jedenásť bodov. Po 30-tich minútach bol rozdiel len štyri body 54:58.

V štvrtej časti hry domáci gradovali svoj výkon a napokon dve minúty pred koncom vyhrávali 74:73. V tejto časti sa darilo Šoltésovi, tradične pod košom Vojtekovi a Muránskemu. Skóre sa prelievalo z jednej strany na druhú. Dvadsať dva sekúnd pred koncom riadneho času po koši hostí 79:77 si domáci zobrali oddychový čas. Očakávala sa napínavá koncovka a tá aj prišla. Tri sekundy pred koncom vyrovnal Muránsky na 79:79. Po timeoute hostí sa nič nezmenilo a tradične v zápasoch so Žilinou sa po krátkej prestávke nasledovalo predĺženie.

V extra čase sa presadzoval hlavne Mátych a domáci basketbalisti prehrávali už o osem bodov. V závere sa bojovalo o každú loptu, ale hostia zo Žiliny už víťazstvo nepustili z rúk, opäť trojbodovým rozdielom.

1. Liga mužov – skupina o 1.-6. miesto – 10. kolo – Banská Bystrica

ŠKP BBC Banská Bystrica vs. Academic ŽU Žilina 92:95 pp (34:45, 79:79)

Štvrtiny: 16:19, 18:26, 20:13, 25:21, 13:16, Fauly: 24 / 18, TH: 21/14 – 32/26, trojky: 8  –  10

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Vojtek 34, Minárik 14, Šoltés 9, Rozim 9, Rendla 8, Muránsky 7,  Haviar 6, Koczkáš 5, Siládi 0 .

Body za Academic ŽU Žilina: Róbert Rožánek 45, Mátych 30, Richard Rožánek 8, Ďuriš 6, Boroň 3, Líška 3, Kuric 0.

Pozápasové hodnotenie:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Do zápasu sme vstúpili s energiou a dobre sme si posúvali lopty aj v útoku. Vedeli sme, že hra hostí pôjde cez Roba Rožánka, bolo ťažké ho zastaviť. Prispeli sme však našou nekolektívnou hrou v útoku a po stratách sa hostia dostali do vedenia až o jedenásť bodov. V druhom polčase sme začali hrať rozumnejšie a podarilo sa nám vyrovnať a poslať zápas do predĺženia. V predĺžení sme neubránili hlavne Mátycha a už to bolo takmer nereálne, ale nevzdali sme sa, bohužiaľ, to nevyšlo. Môže nás mrzieť príliš veľa strát, teraz už musíme myslieť dopredu a pripraviť sa na Final Four.“

13

Záverečný turnaj Final Four je na programe 11. a 12. mája, kde sa postupne stretnú družstvá podľa umiestnenia 1 – 4, 2 – 3 a nasledujúci víťazi a porazení.