Na hokejistov Banskej Bystrice čakal po piatkovej výhre v Miškovci rovnaký súper, tentokrát na domácom ľade. Baranom sa darilo najmä v početnej prevahe, keď otočili výsledok stretnutia a výhrou potešili svojich priaznivcov. Na výhre sa opäť podieľal výraznou mierou najproduktívnejší hráč HC’05, Jordon Southorn.

Barani vstúpili do zápasu aktívnejšie a už v 2. minúte pohrozili po úniku z pravej strany v podaní Lampera, ktorý hľadal pred bránou Ďatelinku, ale ten však puk netrafil. O 3 minúty na to ušiel podobne aj Bubela a po jeho prihrávke medzi kruhy trafil Bartánus z prvej len Rajnu v bráne. V nasledujúcich minútach si obe mužstvá zahrali presilovú hru, pričom počas tej banskobystrickej mal dobrú príležitosť Šille, ktorý sa snažil doraziť do brány puk po strele Southorna a pri početnej prevahe hostí mali taktiež najväčšiu šancu Bystričania, keď odobral puk súperovi Bubela a sám pred Rajnom tesne minul ľavú žrď. Diváci na banskobystrickom štadióne sa dočkali prvej prestávky skôr, keďže pre problémy s dverami mantinelu sa zvyšok prvej tretiny dohrával spoločne s tou druhou. Barani dokázali po návrate zo šatní otvoriť skóre počas presilovej hry, keď Cardwell nahodil od modrej čiary na bránu puk, ktorý po odraze od Lampera skončil až v sieti, 1:0.

V druhej tretine sa najprv neujal únik Gabora po pravej strane, keďže jeho strelu backhanbdom brankár hostí vyrazil a Kabáč na odrazený puk nedosiahol. Následne sa k ojedinelej príležitosti dostali aj hráči Miškovca a Dudás po spätnej prihrávke Vasa z prvej prestrelil Beskorowanyho, čím vyrovnal na 1:1. Hokejisti Banskej Bystrice mohli ísť opäť do vedenia v 26. minúte, počas ktorej našiel Southorn dvakrát po sebe voľného Hrnku pred bránou, ale center domácich v ani jednom prípade nenašiel recept na Rajnu. Barani následne zvládli oslabenie po vylúčení za príliš veľa hráčov na ľade a Fafrák po návrate z trestnej lavice vybojoval puk pre Šilleho, ktorý v úniku trafil brankára Rajnu. V 33. minúte ušiel po ľavom krídle Bubela a jeho presnú strelu švihom zastavila až bližšia žrď brány Miškovca. O pár minút na to bol v podobnej pozícií Kabáč a jeho strelu vyrazil gólman hostí. V závere druhej tretiny sa domáci dvakrát previnili proti pravidlám a v úvode tretieho dejstva hrali v oslabení troch proti piatim.

To ešte hokejisti Banskej Bystrice ubránili, ale v pokračujúcej presilovej hre hostí o jedného muža už inkasovali, keď Dudas prihral Rossovi a ten trafil z prvej pravý horný roh Beskorowanyho brány, čím poslal Miškovec do vedenia. Barani sa krátko na to dočkali ďalšej presilovej hry a podarilo sa im ju využiť. Po delovke Southorna ešte prišla neúspešná dorážka Hrnku, ale puk sa opäť dostal k Southornovi, ktorého prihrávka našla Hickmotta pred bránou a kanadský útočník trafil bližší horný roh brány hostí, vďaka čomu domáci vyrovnali na 2:2. Tento gól padol pri ďalšom avizovanom treste pre hostí a tak hrali Banskobystričania v 44. minúte opäť v početnej prevahe a bolo z toho zavŕšenie výsledkového obratu, keďže Southornova delovka po prihrávke Jääskeläinena sa zastavila až v bránkovej sieti. V 51. minúte mali barani po faule hokejkou do tváre Cardwella k dispozícií ďalšiu presilovú hru, ktorú opäť využili, tentokrát vďaka Bartánusovej prihrávke pred bránu a následnom presnom zakončení osamoteného Šilleho. Výsledok 4:2 si hokejisti Banskej Bystrice postrážili až do záverečnej sirény aj napriek snahe Miškovca a tohto súpera sa im tak opäť podarilo poraziť.

Tipsport liga – 27. kolo – Banská Bystrica

HC’05 iClinic Banská Bystrica – DVTK Miškovec 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Góly: 17. J. Cardwell (M. Bartánus, M. Bubela), 43. J. Hickmott (J. Southorn), 44. J. Southorn (J. Jaaskelainen), 53. T. Šille (M. Bartánus) – 24. J. Dudas (J. Vas, F. Beauvillier), 42. N. Ross (J. Dudas)

Zápas sledovalo na Zimnom štadióne v Banskej Bystrici 2117 divákov.

Zostava HC 05 iClinic Banská Bystrica: T. Beskorowany (M. Gajan) – J. Cardwell, J. Southorn, M. Nemčík, I. Ďatelinka (C), F. Petrinec, V. Mihálik (A), D. Sojka, A. Zubák – J. Jaaskelainen, J. Hickmott, T. Hrnka – P. Lamper, M. Bubela, M. Bartánus (A) – M. Fafrák, M. Slovák, T. Šille – G. Gabor, A. Tamáši, M. Kabáč

Zostava DVTK Miškovec: A. Adorjan (M. Rajna) – J. Dudas, N. Ross (A), D. Vandane, B. Goz, M. Vojtko, B. Sziranyi (A) – P. Kiss, J. Vas (C), F. Beauvillier – D. Rodman, M. St. Pierre, R. Harrison – B. Lada, N. Galanisz, M. Miskolczi – D. Kiss

Hokejistov Banskej Bystrice čakajú v nasledujúcom týždni až tri zápas na domácom ľade, pričom prvý z nich odohrajú už v utorok, 3. decembra o 18:00 h.