Hokejisti Banskej Bystrice v sobotu prežili klinickú smrť a udržali sa v sérii hranej na tri víťazné zápasy. Barani tak v nedeľu nastupovali do štvrtého zápasu predkola play-off proti Trenčínu odhodlaní presunúť sériu späť pod hrad Matúša Čáka.

Úvodné minúty zápasu mali slušné tempo. Nechýbali osobné súboje a strelecké pokusy. Brankári na oboch stranách však v prvej 10-minútovke viackrát podržali svoje mužstvá. Barani mali dobrú príležitosť v 5. minúte, keď Kriška vybojoval puk pre Tamášiho, ktorý zoči-voči Valentovi blafákom neuspel. Po fauloch Faška-Rudáša a Sádeckého sa hralo 4 na 4 a z tejto situácie vyťažili viac Trenčania.

V 11. minúte totiž Kettunen obišiel v útočnom pásme Ďatelinku a sám pred Belányim poslal hostí do vedenia strelou medzi betóny. O necelú minútu na to mohol vyrovnať Breton, no Valent dobre zasiahol. Ďalšia možnosť Bystričanov na vyrovnanie prišla v podobe presilovej hry po faule Šveca zo 16. minúty. V početnej prevahe Sukeľ uprednostnil pred prihrávkou strelu z dobrej pozície, no Valent opäť podržal Duklu. V závere prvej tretiny to ešte skúšal Vašaš a brankár Trenčína zaľahol puk pred bránkovou čiarou.

Baranom vyšiel vstup do druhej tretiny, čo potvrdili vyrovnávajúcim gólom v 23. minúte. Spoza pravého kruhu vystrelil Cardwell, puk sa od brániaceho hráča Trenčína odrazil do vzduchu a doletel až za Valentov chrbát. Za stavu 1:1 sa tak začínalo odznova. Trenčania si mohli prinavrátiť vedenie v presilovke, ale vylúčenie Faška-Rudáša na začiatku druhej polovice prostrednej časti hry nepotrestali.

Banskobystričania naopak početnú prevahu využili tesne pred návratom vylúčeného Šveca na ľad. V 36. minúte sa o to postaral D’Aoust, ktorý vypálil presne pod hornú žŕdku. Hostia mali dobrú príležitosť na vyrovnanie v závere druhej tretiny v podobe presilovej hry. V nej si Trenčania vytvorili tlak a Filip Belányi sa poriadne zapotil. V 40. minúte ešte fauloval Melcher, no barani krátke oslabenie 3 na 5 ubránili.

Zverenci Tuukku Poikonena zvládli aj zvyšok oslabenia na začiatku tretej 20-minútovky a po faule Kettunena zo 42. minúty si aj oni zahrali v početnej prevahe. Domáci presilovkovú možnosť nevyužili a nepotrestali ani Paukovčekov faul z polovice tretieho dejstva. V záverečných minútach riadneho hracieho času mužstvo Trenčína stupňovalo tlak.

V 54. minúte sa ocitol v dobrej šanci pred Belányim Švec, no skóre sa nemenilo. Ťaženie hostí za vyrovnaním pribrzdilo vylúčenie Berishu. Zverenci Jána Pardavého sa vo štvorici ubránili a na začiatku 57. minúty dokonca vyrovnali, keď po Valentovom zákroku prešli do útoku a Kettunen pripravil streleckú pozíciu presne zakončujúcemu Berishovi. Vo Zvolene sa tak opäť predlžovalo.

Barani tak boli opäť len gól od vypadnutia. Trenčania na začiatku pokračujúceho predĺženia podkúrili domácej obrane. K rozhodnutiu boli blízko Sojčík a Paukovček. Následne sa hráči trenčianskej Dukly nasťahovali pred Belányiho opäť a Bystričania museli po veľkom nápore prerušiť hru zakázaným uvoľnením. Trenčania však naďalej búšili do obrany baranov, až v 65. minúte rozhodol sériu svojím druhým gólom v zápase po strele z otočky Berisha. Sezóna hokejistov Banskej Bystrice sa tak skončila pred bránami play-off.

Tipos extraliga – predkolo play-off – 4. zápas – 28. 3. 2021 – Zvolen

HC ’05 Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 2:3 pp (0:1, 2:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 23. Cardwell, 36. D’Aoust (Ďatelinka, Melcher) – 11. Kettunen (Starosta), 57. Berisha (Kettunen, Ackered), 65. Berisha (Krajčovič). Stav série: 1:3.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Bdžoch, Jago, A. Žiak, Rákoš – J. Sukeľ, B. Ihnačák, Faško-Rudáš – Melcher, Mlynarovič, Vašaš – K. Gabor, Sojka, D´Aoust – Kabáč, Tamáši, Kriška (tréner – T. Poikonen).

Zostava HK Dukla Trenčín: Valent (Karjalainen) – Ackered, Lemcke, Starosta, Bokroš, Jalasvaara, Ilenčík, A. Krajčovič, Rajnoha – Sojčík, Paukovček, Sádecký – Okuliar, B. Rehuš, Kukuča – Kettunen, J. Švec, Berisha – Krajč, Ferenyi, Devine (tréner – J. Pardavý).