V stredu, 5. augusta odštartovalo A-mužstvo HC’05 Banská Bystrica letnú prípravu na ľade. Na ľad vykorčuľovali nové posily, staronové tváre, či mladí odchovanci banskobystrického klubu. Mužstvo trénovalo v hale B, pričom hráči boli rozdelení na dve skupiny. My vám z tréningu prinášame fotogalériu.

Počas uplynulých dní zverejňoval klub z Banskej Bystrice prostredníctvom sociálnych sietí a webovej stránky káder pre novú sezónu. Trojnásobný majster už dávnejšie deklaroval, že do novej sezóny vstúpi s omladeným mužstvom, v ktorom dostanú príležitosť aj viacerí odchovanci.

„Snažili sme sa to spolu s trénerom vyskladať tak, aby sme tento káder udržali aj v ďalšej sezóne. Je tam veľa mladej krvi. Chlapci sa budú chcieť presadiť. Je to zdravý mix skúseností a mladých hráčov. Samozrejme tomu treba dať čas. Nečakáme, že za mesiac si to sadne. Sme pripravení pracovať, máme nastavený plán,“ povedal na margo zloženia mužstva Július Koval, športový riaditeľ klubu.

Javorčík: Na prvom mieste bude atraktívna hra

Súčasný káder má oproti minulým rokom výrazne omladenú podobu a šancu dostáva veľký počet mladých hráčov. Všetci sa však do finálnej zostavy pre Tipsport ligu nezmestia.

„Od 10. augusta sa začnú tri týždne, v ktorých bude gro tvoriť kondičná príprava a rozvoj herných princípov. Budeme sa v tom čase snažiť vyselektovať káder, s ktorým by sme začali sezónu. Nemáme ešte presný počet vyselektovaných hráčov, ale bude to od 22 do 25 hráčov a traja brankári. Ja som rád, že máme dostatok mladých hráčov. Aj medzi nimi je značná konkurencia. Všetci sa do kádra nedostanú. Taktiež som rád za starších a skúsenejších hokejistov. Na prvom mieste bude atraktívna a aktívna hra. Verím, že sa to odzrkadlí aj na umiestnení,“ prezradil k tomu, ako bude prvá časť letnej prípravy na ľade prebiehať hlavný tréner Norbert Javorčík

Vedeniu klubu sa podarilo udržať aj skupinu hráčov, ktorí pôsobili pod Urpínom v minulej sezóne, ako napríklad Michal Kabáč, Martin Kriška, či Patrik Lamper. Už šiesta sezóna v drese s baranom na hrudi čaká Ivana Ďatelinku. „Je nás dosť veľa, ale tréner nás rozdelil na skupiny. Všetko ukáže čas. Uvidíme kto ostane a kto nie. Vždy tu boli mladí hráči. Teraz ich je viac. Ja sa im budem snažiť pomôcť,“ vyjadril sa kapitán baranov.

Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na staronové tváre ako Marek Biro, či Matej Češík. „Doma sa cítim vždy dobre. V tomto klube to bolo stále dobré, čiže sa teším. Najskôr som mal ostať v Znojme, ale tam sa klub presunul do tretej najvyššej súťaže, takže mi prišlo ako najrozumnejšie vrátiť sa domov. V lete je to na ľade stále ťažké. Nohy bolia, je to úplne niečo iné ako cez sezónu,“ opísal svoj návrat do Banskej Bystrice skúsený center.

„V zostave však ani tento rok nebudú chýbať zámorskí legionári. Najmä v presilovkách by mal vynikať ofenzívny obranca Nick Welsh, kanadské body sa budú očakávať aj od dvojice Josh Winquist, Matt Mistele.

„Zahraniční hráči odlietajú z Kanady 9. augusta. Potom ich čaká päťdňová karanténa a podstúpia testy na koronavírus. Sú to chlapci s ambíciou posúvať sa v kariére ďalej. Bude to pre nich prvé pôsobisko v Európe. Patrili k špičke v univerzitnej lige ako napríklad aj v minulosti Asselin či Faille. Mal som na nich výborné referencie. Vieme, čo dostávame. Samozrejme, ten prechod na európske klziská je trochu rozdiel oproti tomu, čo hrali doteraz. Zároveň si myslím, že aj po ekonomickej stránke sa nám to podarilo veľmi dobre ukoučovať, čo je veľmi dôležité“ dodal na margo zámorských posíl Július Koval.

Hokejisti Banskej Bystrice sa aj tento rok predstavia vrámci prípravy na Memoriáli Pavla Zábojníka, kde sa 21. augusta stretnú s tímom MAC Budapešť a o deň na to vyzvú GKS Tychy.

Káder HC’05 Banská Bystrica v letnej príprave

Brankári: Ádam Vay, Matej Gajan, Filip Belányi, Mário Lamper

Obrancovia: Ivan Ďatelinka, Marek Biro, Adam Žiak, Adrián Zubák, Nick Welsh, Michal Roman, Félix Petrinec, Oliver Turan, Sebastián Hudec, Adam Kobolka, Michal Ganz, Jakub Lopejský.

Útočníci: Josh Winquist, Matt Mistele, Vladimír Vybiíal, Patrik Oško, Kevin Gabor, Filip Vašaš, Marek Sloboda, Matej Češík, Patrik Lamper, Miloš Fafrák, Michal Kabáč, Martin Kriška, Dominik Sojka, Oliver Giertl, Lukáš Lunter, Matúš Bodnár, Alex Tamáši, Michal Matoušek, Michal Suľovský, Rastislav Václav.