Hokejisti Banskej Bystrice vybojovali v poslednom kole cenné víťazstvo na ľade Michaloviec, na ktoré chceli nadviazať v utorkovom stretnutí 14. kola Tipos extraligy proti Popradu. Na lavičke baranov sa vo Zvolene objavila už aj nová posila realizačného tímu, Richard Zedník.

Skóre sa po prvýkrát menilo už v 3. minúte, keď hostia s Popradu využili prvú presilovku. Gól Skokana musel ešte odobriť videorozhodca, keďže útočník kamzíkov nasmeroval puk do bránky po skvelej prihrávke Haščáka korčuľou. Barani vyrovnali v 8. minúte, keď sa puk po strele Faška-Rudáša odrazil na hokejky hostí, no Šimun ho získal späť a presnou strelou zblízka rozvlnil sieť.

O niekoľko sekúnd neskôr mohli domáci dokonca vyhrávať, ale po Tamášiho strele zvonila žŕdka. V druhej polovici prvej tretiny si obe mužstvá zahrali ešte po jednej presilovke, no napriek viacerým sľubným príležitostiam ani jedno z nich do prvej prestávky nestrhlo vedenie na svoju stranu.

Stav 1:1 vydržal až do 32. minúty, v ktorej predviedol skvelú brejkovú akciu tretí útok baranov. Vašaš vnikol do útočného pásma, posunul puk Slobodovi, ktorý z osi ihriska prihral pred bránku Tamášimu, ten si blafákom na backhand položil Vošvrdu a zasunul puk za bránkovú čiaru.

Odpoveď kamzíkov na seba nenechala dlho čakať. V 33. minúte strieľal od modrej Livingston, puk sa odrazil k osamotenému Drgoňovi, ktorý v páde dokázal zakončiť presne medzi tri žŕdky a vyrovnať tak na 2:2. Poprad išiel minútu pred koncom druhej tretiny do vedenia, keď Ulrychovu strelu od modrej tečoval presne Handlovský.

Podobná situácia sa zopakovala v 50. minúte. Tentokrát pálil Dalhuisen a puk po jeho strele usmernil za Vayov chrbát Vandas. Ešte pred štvrtým popradským gólom mal na domácej strane veľkú šancu Žiak a následne aj Výhonský. Na druhej strane spálili svoje príležitosti Svitana s Haščákom.

V samom závere zápasu sa barani snažili o vyrovnanie aj hrou bez brankára, no v power-play napokon inkasovali. Presnou strelou od zadného mantinelu vlastného obranného pásma spečatil stav na konečných 2:5 svojím druhým gólom v zápase Dávid Skokan.

Tipos extraliga – 14. kolo – Zvolen

HC ’05 Banská Bystrica – HK Poprad 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Góly: 8. Šimun (Faško-Rudáš), 32. Tamáši (M. Sloboda, Vašaš) – 3. Skokan (Haščák, Drgoň), 33. Drgoň (Mešár, Livingston), 39. Handlovský (Ulrych, Preisinger), 50. Vandas (Dalhuisen, Preisinger), 59. Skokan (D. Brejčák).

HC 05 Banská Bystrica: Vay (Rabčan) – Drew, Breton, Žiak, Ďatelinka, Biro, Petrinec, Lopejský, Zubák – Lamper, Šimun, Faško-Rudáš – Vašaš, Tamáši, M. Sloboda – Vybiral, Sojka, Výhonský – L. Lunter, Giertl, K. Gabor.

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, Ulrych, D. Brejčák, Dalhuisen, M. Hudec, Repe, Kramár – Haščák, Skokan, P. Svitana – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Mešár – Matej Paločko, Bjalončík, Hajnik – Šotek.

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 7 0 0 0 7 16:39 0

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia v Miškovci, kde v piatok, 20. novembra o 18:00 h vykorčuľujú na stretnutie 15. kola Tipos extraligy proti domácemu DVTK.