Hokejisti Banskej Bystrice chceli v nedeľnom stretnutí 34. kola Tipos extraligy nadviazať na posledné dve výhry. Barani s Košicami síce prehrávali, no dokázali stav zápasu otočiť a pripísať si cenné tri body. Z tohto duelu vám prinášame fotoreport.

Bránková sieť sa po prvýkrát rozvlnila v 5. minúte po Réwayovom nahodení a Lapšanského usmernení puku za Belányiho chrbát. Gól najprv aj po preverení platil, no po výzve fínskeho trénera Tuukku Poikonena sa situácia posudzovala opäť a stav sa napokon nemenil.

Oceliari ale predsa len otvorili skóre v 12. minúte. V presilovke sa presadil Eliaš, ktorý dorážal do bránky odrazený puk po Růžičkovej strele od modrej čiary. V 18. minúte sa prvá tretina prerušila pre problémy s ľadom, v ktorom bola diera. Zvyšok prvého dejstva sa tak dohrával spoločne s druhou tretinou.

Prestávka baranom evidentne pomohla, keďže v 20. minúte dokázali vyrovnať v presilovke po Lamperovom teči Žiakovho nahodenia puku. V 24. minúte už Bystričania viedli, keď sa D’Aoust v útočnej tretine zbavil obrancu Košíc, dostal sa pred bránkovisko a prestrelil Sedláčka.

Barani pokračovali v streleckej aktivite a v 31. minúte pridali tretí gól. Mlynarovič našiel spoza bránky medzi kruhmi Bdžocha, ktorý presnou strelou z náprahu zvýšil na 3:1. V druhej polovici prostrednej časti hry sa domácim podarilo ubrániť oslabenie a v 39. minúte dokonca zvýšiť už na 4:1. Do streleckej listiny sa po druhýkrát zapísal Lamper, ktorý z bránkovej čiary nahadzoval do bránkoviska, kde si Sedláček zrazil puk do bránky.

V úvode tretej tretiny hrali domáci presilovú hru, v ktorej však svoje vedenie nenavýšili. V 47. minúte podržal Belányi svoje mužstvo pri nebezpečných dorážkach Vrábeľa a Belluša. V druhej polovici tretej 20-minútovky hráči HC ’05 nevyužili 4-minútovú ani 2-minútovú presilovku. V závere zápasu zas v početnej prevahe neznížili oceliari.

Barani tak vyhrali aj v druhom zápase pod vedením Tuukku Poikonena, pričom pre fínskeho trénera je to prvé víťazstvo s plným bodovým ziskom. Bystričania preskočili v tabuľke Miškovec a dostali sa na 10. miesto, ktoré zaručuje miestenku v predkole play-off.

Tipos extraliga – 34. kolo 24. 1. 2021 – Zvolen

HC ’05 Banská Bystrica – HC Košice 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Góly: 20. Lamper (Žiak, Kriška), 24. D´Aoust (Mlynarovič, Vašaš), 31. Bdžoch (Mlynarovič, D´Aoust), 39. Lamper (Kriška) – 12. Eliáš (Růžička, Poirier).

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Ganz – Faško-Rudáš, Ihnačák, J. Sukeľ – D´Aoust, Mlynarovič, Vašaš – Lamper, Dvorský, Kriška – Vyhonský, Tamáši, Kabáč – M. Sloboda.

Zostava HC Košice: Sedláček (41. Riečický) – Baránek, Pavlin, Růžička, Michalčin, Deyl, T. Slovák, Novota – Jenyš, B. Mráz, Klhůfek – Poirier, Réway, Lapšanský – Belluš, Havrila, Frič – Milý, Eliaš, Jokeľ – Vrábeľ.

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 33 4 0 3 26 75:157 12

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia opäť vo Zvolene, kde v utorok, 26. januára o 13.00 h privítajú v rámci dohrávky 8. kola Tipos extraligy Liptovský Mikuláš.