Hokejisti Banskej Bystrice nastúpili netradične v pondelok na zvolenskom ľade na stredoslovenské derby proti Detve, v ktorom chceli odčiniť poslednú prehru v Liptovskom Mikuláši. Barani v súboji so súperom spod Poľany dvakrát viedli, no napokon po štvrtýkrát v rade prehrali.

Barani mali v prvej tretine viac z hry a k dispozícii mali v úvodnej 20-minútovke hneď tri presilovky. Ani jednu z nich sa im však nepodarilo využiť. Prvú vážnejšiu príležitosť si zverenci Miroslava Chudého vypracovali v 5. minúte pri rovnovážnom počte hráčov, keď sa domáci rútili do prečíslenia troch proti jednému, no túto situáciu zakončili len do bočnej siete Shollovej bránky.

Krátko na to strieľal nebezpečne z uhla hosťujúci Charbonneau, následne mal na opačnej strane možnosť Faško-Rudáš. Skóre sa napokon menilo v závere prvej tretiny. Medzi kruhmi získal puk Kabáč, posunul ho vľavo Faško-Rudášovi, ktorý nastrelil pred bránku, kde Vybiral najprv tečoval puk a následne ho z dorážky dopravil za bránkovú čiaru.

V úvodných minútach druhej tretiny si obe mužstvá zahrali presilovku, no neúspešne. V 30. minúte sa vhadzovalo obrannom pásme baranov, Fekiač vyhral buly na Ľuptáka, ktorý pohotovou strelou zaskočil Belányiho a vyrovnal na 1:1. Hostia zakrátko zavŕšili obrat v oslabení, keď sa na pravej strane uvoľnil Charbonneau, ktorý naservíroval pred bránku puk presne zakončujúcemu Čachovi.

Detva mohla navýšiť svoje vedenie v následnej presilovke, no Bystričania sa vo štvorici ubránili. Baranom sa napokon podarilo vyrovnať ešte do druhej prestávky, keď do útočného pásma nakorčuľoval Tamáši, vymenil si puk s Mistelem a presnou strelou švihom prekonal Sholla.

Tretia tretina sa tak začínala za stavu 2:2. V úvode poslednej 20-minútovky si barani zahrali v početnej prevahe, no obrat zavŕšili až v hre piatich proti piatim. V 44. minúte vnikol do útočného pásma Faško-Rudáš, z pravého kruhu prihral voľnému Tamášimu a ten svojím druhým gólom v zápase poslal Bystricu po druhýkrát v zápase do vedenia.

Domáci ale vedenie neudržali a hostia aj po druhýkrát v zápase otočili skóre. Na konci presilovky Detvy v 53. minúte sa puk po skrumáži pred bránkou dostal k voľnému Gachulincovi, ktorý mieril presne a vyrovnal na 3:3. Na začiatku 57. minúty Gachulinec svojím druhým gólom v zápase rozhodol o výhre Detvy, keď až bránková sieť zastavila jeho strelu od modrej čiary. Hostia si tak po tesnej výhre s Banskou Bystricou pripísali už štvrtú výhru v rade.

Tipos extraliga – 27. kolo – 4.1.2021. – Zvolen

HC ’05 Banská Bystrica – HC 07 WPC Koliba Detva 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

Góly: 19. Vybiral (Faško-Rudáš, Kabáč), 39. Tamáši (Mistele), 44. Tamáši (Faško-Rudáš, Mistele) – 30. Ľupták (V. Fekiač), 33. Čacho (Charbonneau), 53. Gachulinec, 57. Gachulinec (Curry).

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Breton, Crevier-Morin, Ďatelinka, Žiak, Demo, Petrinec, Ganz, Gábor – Faško-Rudáš, Tamáši, Mistele – Sloboda, D’Aoust, Sukeľ – Kriška, Giertl, Kabáč – Vybiral, Výhonský, Melcher.

Zostava HC 07 WPC Koliba Detva: Sholl (Petrík) – Lalík, Lyle, Korím, F. Fekiač, Rymsha, Gachulinec, Bakala, Jendroľ – Ščurko, V. Fekiač, Ľupták – Charbonneau, Čacho, Cox – Downing, Valent, Curry – Halama, Klíma, Žilka.