Víkendové 50. kolo hokejovej Tipos extraligy prinieslo so sebou aj vsuvku v podobe regionálneho merania síl. V rámci neho na seba opäť narazili hokejisti Banskej Bystrice a Zvolena.

Išlo tak už o piate tohtosezónne pohronské derby, tretie v priebehu devätnástich dní. V bráne Banskobystričanov sa po dvojzápasovej odmlke opäť ocitol brankár Weninger, ktorý musel pauzovať pre nadbytok cudzincov v kádri „baranov“. Od úvodných minút sa hralo v dobrom tempe, prvá vážnejšia príležitosť prišla už na začiatku 5. minúty. V predbránkovom priestore sa ocitol domáci Berger, v kľúčovom okamihu mu však Hain neumožnil zakončiť. Na konci 6. minúty opečiatkoval tyč hosťujúcej brány Michaud, dobré príležitosti nevyužili zverenci trénera Droppu ani počas presilovej hry po faule z 11. minúty. Prvá tretina napokon priniesla pomerne vyrovnaný, no bezgólový hokej.

Úvod druhej tretiny vyšiel viac hosťom spod Pustého hradu, ktorí sa dokázali gólovo presadiť zásluhou Puliša. Od 22. minúty tak bolo 0:1, k ďalšiemu zásahu hosťom nedopomohla ani krátka presilová hra o dvoch hráčov. Zaujala aj málo vídaná situácia v podobe krátkodobej výmeny brankárov, prvé extraligové sekundy si na svoje konto pripísal iba osemnásťročný rodák zo Zvolena Martin Halama. Ten na niekoľko okamihov nahradil Adama Trenčana, ktorý sa však napokon vrátil medzi tri žrde a stretnutie dochytal.

Úvod tretieho dejstva ponúkol aktivitu domáceho tímu, hra sa však postupne vyrovnávala a niekoľko pokusov vyslali na Weningera aj hráči Zvolena. Bojovnosť síce hokeju nechýbala, no absentovali výraznejšie šance, pripomínali to duel play-off. Hostia dokonca ponúkli hráčom Banskej Bystrice aj krátku presilovú hru o dvoch hráčov, Trenčan bol však pozorný. „Barani“ síce vynakladali úsilie na vstrelenie vyrovnávajúceho gólu, skúsili to dokonca v šestici, no ich snahy boli napokon márne. O výsledku pohronského derby tak rozhodol jediný gól z hokejky Puliša.

Tipos extraliga – 50. kolo – 9.1.2022 – Banská Bystrica

HC’05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Góly: 22. Puliš (Zuzin, Viedenský). Rozhodovali: V. Snášel ml., T. Hronský – Ľ. Šoltés, Š. Synek – V. Martinko

HC’05 Banská Bystrica: Weninger (Gajan) – Bačik, Kostromitin, Španko, Björkung, Crevier-Morin, Boldižár – Galbavý, Berger, Gabor – Scherbak, Bubela, Michaud – Kabáč, Tamáši, Výhonský – Melcher, Sojka, Rákoš – K. Jendroľ

HKM Zvolen: Trenčan (Halama) – Kotvan, Hain, Meliško, Roy, Hraško, Kubka, Gubančok, Sládok – Zuzin, Viedenský, Puliš – Leskinen, Krieger, Osterberg – Stupka, Mikúš, Jedlička – Csányi, Saracino, Török

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš 30 6 3 3 18 75:110 27

O ďalšie prípadné body budú môcť hráči Banskej Bystrice zabojovať už v utorok 11. januára, kedy vycestujú do Nitry. Štart stretnutia je v pláne o 18:00 h.