Utorkové 2. kolo nadstavbovej časti Tipsport ligy priniesol šláger, v ktorom sa stretli hokejisti Banskej Bystrice so Slovanom Bratislava. Prvé dva celky tabuľky odohrali pod Urpínom priamy súboj o prvé miesto, pri čom obe mužstvá chceli nadviazať na úspešný vstup do nadstavbovej časti.

Úvod prvej tretiny síce priniesol vysoké tempo a fyzickú hru, no diváci veľké príležitosti nevideli. Za zmienku možno stála jedine Kriškova strela spomedzi kruhov zo 6. minúty. Prvú veľkú príležitosť si domáci vypracovali v 9. minúte, keď Stupka vysunul do samostatného úniku Šoltésa, ktorému však pri zakončení nesadol puk ideálne a banskobystrický útočník minul bránu. Šoltés bol však ihneď po tejto šanci faulovaný a barani si zahrali prvú presilovku v zápase, ktorú sa im aj podarilo využiť. Puk naviedol poľahky do útočného pásma po pravej strane Bartánus, ktorý prihral popred bránkovisko voľnému Stupkovi a ten dokázal dopraviť puk za bránkovú čiaru.

Hostia dokázali odpovedať po necelých troch minútach, keď Pance zachytil puk za bránou, odkiaľ našiel pred bránou voľného Bondru a ten presnou strelou vyrovnal na 1:1. Barani sa mohli vrátiť do vedenia v ďalšej presilovej hre, v ktorej mal na hokejke po peknej Šoltésovej prihrávke gól Hričina, ktorý však osamotený pred bránou netrafil puk ideálne. V závere prvej tretiny sa už skóre nemenilo a aj keď Banskobystričania svojho súpera výrazne prestrieľali, mužstvá išli do šatní za stavu 1:1.

Vďaka faulu Owensa z konca prvého dejstva hrali belasí v úvode druhej tretiny presilovú hru, ktorú ale nevyužili a po jej konci udreli domáci. Puk naviedol do útočného pásma Fafrák, poslal puk pred bránu, odkiaľ strieľal z otočky Gabor, ktorého pokus Habal len vyrazil pred Maiera a obranca Banskej Bystrice strelou príklepom prestrelil všetko pred ním, čím poslal baranov opäť do vedenia. Aj na tento zásah dokázali hostia pohotovo odpovedať a tak ako pri prvom góle, aj pri druhom sa červenal Beskorowany, ktorý pustil za svoj chrbát jednoduchý nahodený puk z hokejky Šedivého.

Strelec druhého gólu Slovanu sa v 31. minúte previnil nedovoleným zákrokom, čím ponúkol majstrovi ďalšiu presilovú hru. Domáci síce v početnej prevahe zavreli svojho súpera v pásme, ale gólovú príležitosť si počas dvoch presilovkových minút nevytvorili. Následne si po šarvátke Kučného s aktívnejším Gaborom zahrali v početnej prevahe aj Bratislavčania, ktorí išli prvýkrát v zápase do vedenia po presnej delovke Carsona od modrej čiary. Hráči boli naďalej nedisciplinovaní a ešte jednu presilovku si stihli na konci druhej tretiny zahrať aj barani, ale keďže sa v početnej prevahe nepresadili, po štyridsiatich minútach platil stav 2:3.

Na začiatku tretej tretiny mal Slovan veľkú šancu, keď po peknej kombinácii trafil Žitný žrď a následne na druhej strane predviedol peknú individuálnu akciu Southorn, ktorý sa preštrikoval pred bránkovisko a jeho ťaženie zastavil až Habal. Na konci 49. minúty dostali barani možnosť na vyrovnanie v podobe presilovej hry, počas ktorej mal dobrú príležitosť Šoltés pred bránou a Habala ohrozil nebezpečnou strelou aj Bartánus, čo však na vyrovnanie nestačilo.

Banskobystričania boli počas celého zápasu aktívnejším mužstvom v ofenzíve a zaslúženého vyrovnania sa dočkali v 55. minúte, keď Kriška pristavil puk medzi kruhy Bubelovi a ten strelou švihom z prvej prekonal Habala v bráne hostí. Obe mužstvá mali v závere riadneho hracieho času dobré príležitosti po prečísleniach, ale keďže do konca 60. minúty gól nepadol, zápas išiel do predĺženia.

Domáci hrali po faule Puliša od začiatku predĺženia presilovku štyroch proti trom, ktorá ponúkala veľkú šancu na rozhodnutie. To napokon prišlo až v rovnovážnom počtekorčuliarov na ľade, keď Bartánus našiel spoza brány Krišku pred bránkoviskom a ten prekonal Habala, čím rozhodol o výhre Banskej Bystrice.

Tipsport liga – Nadstavbová časť skupina A – Banská Bystrica

HC’05 iClinic Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 4:3 pp (1:1, 1:2, 1:0 – 1:0)

Góly: 10. V. Stupka (M. Bartánus), 23. P. Maier (G. Gabor, M. Fafrák), 55. M. Bubela (M. Kriška, M. Bartánus), 64. M. Kriška (M. Bartánus, J. Southorn) – 12. R. Bondra (Z. Pance), 25. E. Šedivý (P. Ziga, R. Bondra), 35. B. Carson (M. Sersen).

Stretnutie sledovalo 2621 divákov.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: T. Beskorowany, (M. Melicherčík) – J. Southorn, V. Mihalik, I. Ďatelinka, J. Cardwell, M. Nemčík, Ch. Owens, P. Maier – J. A. Jääskeläinen, J. Hickmott, C. Hohmann – D. Šoltés, S. Mlynarovič, V. Stupka – M. Bartánus, M. Bubela, M. Kriška – T. Hričina, G. Gabor, M. Fafrák.

Zostava HC Slovan Bratislava: V. Habal (R. Sabo) – M. Sersen, P. Bačik, B. Carson, E. Šedivý, D. Demo, J. Kučný – J. Abdul, T. Zigo, R. Žitný – R. Bondra, M. St.Pierre, Z.Pance – Š. Petráš, M. Kytnár, R. Kukumberg – T. Matoušek, R. Puliš, M. Sloboda.

6 HK DUKLA Trenčín 50 23 5 5 17 155:129 84

Hokejisti Banskej Bystrice sa v ďalšom kole nadstavby Tipsport ligy predstavia v piatok, 28. februára o 18:00 na ľade Košíc.