Zverenci Miroslava Chudého chceli po výhrach v Trenčíne a Detve natiahnuť v utorkovom stretnutí 23. kola Tipos extraligy víťaznú šnúru na tri zápasy. Proti poslednému Liptovskému Mikulášu sa im to však nepodarilo. Po zápase, v ktorom padlo desať gólov, sa napokon radovali hostia.

V prvej tretine sa roztrhlo vrece s gólmi. Hosťujúca bránková sieť sa po prvýkrát vlnila už po 42 sekundách, keď Mistele spoza bránky zasunul puk k vzdialenejšej žŕdke. Liptáci odpovedali v 4. minúte po dobrej práci Štraucha, ktorý v strednom pásme získal puk, našiel na ľavej strane osamoteného Rudolfa Hunu a ten mieril presne.

Baranov vrátil do vedenia v 7. minúte svojím druhým gólom v zápase Mistele, ktorý po strele Winquista dopravil odrazený puk za bránkovú čiaru. O necelé dve minúty na to sa domáci presadili opäť, keď odrazený puk po strele D´Aousta najprv minul Sukeľ, no Lamper už dorážal presne. Hosťom sa podarilo znížiť v 18. minúte po individuálnej akcii Baču, ktorý si obhodil Žiaka a backhandovým zakončením prekonal Vaya.

Maďarský brankár baranov vydržal v bránke do 25. minúty, v ktorej inkasoval z hokejky Robertsona. Ten vyrovnával na 3:3 tvrdou strelou od modrej. Liptáci zavŕšili obrat v 28. minúte, keď krátko po ubránenom oslabení tečoval Valtolove nahodenie za Belányiho chrbát McShane.

Bystričania mohli vyrovnať na začiatku 32. minúty pri prečíslení dvoch proti jednému, no Misteleho strelu zastavil brankár hostí Kaarlehto. V závere druhej tretiny mali barani k dispozícii presilovku o dvoch hráčov, ktorú aj využili. Na 4:4 vyrovnával Breton, ktorý si našiel medzi kruhmi odrazený puk a vystrelil presne.

Za vyrovnaného stavu sa tak rozhodovalo v tretej tretine. Hneď v jej úvode sa zverencom Miroslava Chudého nepodarilo využiť presilovku. Dôležitý rozdielový gól sa napokon podarilo streliť hosťom. V 49. minúte ešte prvú Jesusovu strelu Belányi vyrazil, no obranca Liptovského Mikuláša sa z už druhého pokusu nemýlil.

Bystričania hrali krátko na to ďalšiu presilovú hru, ktorú však na vyrovnanie nepretavili. V závere zápasu sa barani pokúšali vyrovnať aj v hre bez brankára. Hostia si ale v samom závere poistili výhru, keďže Mistele v snahe zabrániť gólu fauloval a puk napokon poputoval do domácej bránky.

Tipos extraliga – 23. kolo – Zvolen

HC ’05 Banská Bystrica – HK 32 Liptovský Mikuláš 4:6 (3:2, 1:2, 0:2)

Góly: 1. Mistele (Faško-Rudáš, Breton), 7. Mistele (Winquist), 9. Lamper (D´Aoust, Sukeľ), 39. Breton – 4. Huna (Štrauch), 18. Bača (Robertson, Uhrík), 25. Robertson (Surový, Štrauch), 28. McShane (Valtola, Huna), 49. Jesus (Lištiak), 60. Hamráček.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Vay (25. Belányi) – Ďatelinka, Drew, Breton, Crevier-Morin, Demo, Žiak, Ganz, Giertl – Sukeľ, D´Aoust, Lamper – Mistele, Winquist, Faško-Rudáš – Kabáč, Tamáši, Vybíral – Výhonský, Šimun, Melcher.

Zostava HK 32 Liptovský Mikuláš: Kaarlehto – Robertson, Pavúk, Valtola, Petran, Mezovský, Jesus, Droppa, Rusina – Štrauch, Surový, Huna – Hamráček, Lištiak, Michalík – Tullio, McShane, Portokalis – Haluška, Uhrík, Bača.

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 23 2 0 2 19 53:121 5

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia opäť vo Zvolene, kde nastúpia v pondelok, 28. decembra o 18.00 h na pohronské derby s domácim HKM.