V prvom februárovom kole Tipsport ligy privítali Banskobystričania pod Urpínom MAC Budapešť. Favoritom zápasu boli barani, ale na úvodný gól si museli diváci počkať až do druhej tretiny. O víťazovi rozhodla efektivita streľby a koncentrovaný výkon v obrane.

Úvodné minúty stretnutia priniesli aktívnu hru na oboch stranách. Prvou väčšou šancou sa blysli barani v 7. minúte, keď nahrával Garát naslepo na Jääskeläinena, ktorého strela švihom našla len pripraveného Bernarda. V zápase začali mať postupnú prevahu domáci hráči. Budapešť tak hrozila z rýchlych protiútokov, ktoré Banskobystričania dokázali zneškodniť. V 14. minúte poputoval na trestnú lavicu Majoross. V najväčšej šanci sa ocitli Bubela a Lamper, ale gólu sa domáce publikom nedočkalo.

Druhé dejstvo bolo už bohaté na góly. Spočiatku tretiny trvali stále gólové suchoty. V 28. minúte sa Ihnačák preštrikoval cez všetkých hráčov, a jeho akciu zakončil dorážkou Bartánus. Po góle ožili v útočnom pásme aj hráči Budapešti. O päť minút neskôr si domáci nepokryli Pitta, ktorý spomedzi kruhov vyrovnal stav stretnutia. Krátko po vyrovnaní ale barani opäť išli do vedenia zásluhou Lampera. Neprešla ani minúta od posledného gólu a Banskobystričania odskočili na 3:1. Gól padol zásluhou Hohmanna, ktorý v poslednej chvíli stihol po páde posunúť puk na Kabáča, a ten sa už v koncovke nemýlil. V druhej tretine sme videli ešte dve veľké šance baranov najprv v podaní Brejčáka a potom Jääskeläinena.

Posledná dvadsaťminútovka začala taktickou hrou zo strany domácich. Barani nenechávali Újbude priveľa priestoru a držali puk na svojich hokejkách. V 49. minúte mohol Ihnačák poslať baranov do trojgólového vedenia, ale v samostatnom nájazde mu vracajúci sa útočník nedovolil lepšie vystreliť. V poslednej desaťminútovke zápasu tak domáci stále viedli dvojgólovým rozdielom. Približne štyri minúty do konca ale Budapešť z ničoho nič udrela a strelila kontaktný gól. Zverenci trénera Cemana si už neboli natoľko istý ako tomu bolo vyše 50 minút. Posledné minúty zápasu ale Banskobystričania dokázali s prehľadom zvládnuť a do opustenej bránky Gabor zvýšil na 4:2. Barani v domácom zápase dokázali poraziť Budapešť a opäť sa dostali na čelo tabuľky.

Tipsport liga – 47. kolo – Banská Bystrica

HC’05 iClinic Banská Bystrica  – MAC Újbuda 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Góly: 28. Bartánus (Ihnačák, Cardwell), 33. Lamper (Bubela, Ďatelinka), 34. Kabáč (Hohmann), 60. Gabor – 33. Pitt (Brance Orbán, Bodó), 56. Strech (McNally, Maculay). Zápas sledovalo 2407 divákov.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Cardwell, Ďatelinka, V. Mihálik, Southorn, J. Brejčák, Nemčík, Žiak – Lamper, Bubela, Jääskeläinen – Hohmann, Ihnačák, Hickmott – Bartánus, Mlynarovič, Šoltés – Kabáč, Gabor, Kriška

Zostava MAC Újbuda: Bernard – Macaulay, Garát, Pozsgai, McNally, Blake Orbán, Carlisle, Fejes – Sofrón, Strech, T. Klempa – Bodó, Pitt, Brance Orbán – Terbócs, B. Majoross, Kreisz – Szigeti

V ďalšom kole Tipsport ligy pocestujú barani do Nových Zámkov. Zápas sa odohrá v stredu 12. februára o 18.30 hod.