Hokejisti HC’05 iClinic Banská Bystrica nastúpili v utorok večer na tretí a zároveň posledný domáci duel v rámci základnej skupiny hokejovej Ligy majstrov. Barani ťahali v zápase za kratší koniec a švajčiarskemu tímu Ambri Piotta jednoznačne podľahli. 

Úvod stretnutia sa niesol v znamení striedajúcich sa akcií na oboch stranách, pričom najväčšiu príležitosť si vypracoval už v 2. minúte Dávid Šoltés, ktorý sa uvoľnil v utočnej tretine a spomedzi kruhov poslal nebezpečnú strelu na brankára hostí. Skóre sa po prvýkrát menilo v 6. minúte, keď sa v skrumáži pred Beskorowanym najlepšie zorientoval Giacom Dal Pian a poslal puk za čiaru. Barani chceli okamžite vyrovnať, ale už o niekoľko desiatok sekúnd vyšiel švajčiarskemu celku rýchly brejk a z pravého kruhu mieril presne do horného rohu brány D’Agostini, čím zvýšil už na 2:0 pre Ambri Piotta. V nasledujúcich minútach videli diváci niekoľko pološancí na oboch stranách a v závere prvej tretiny sa aj po prvýkrát vylučovalo, keď sa nedovoleného zákroku dopustil Kabáč. Hostia presilovú hru nevyužili a mužstvá tak išli do šatní za stavu 0:2 z pohľadu domácej Banskej Bystrice.

Prvú príležitosť v druhej tretine mali domáci hokejisti, keď sa do protiútoku rútil Róth s Bubelom, ale keďže druhý brániaci hráč hostí sa dobre vrátil, Róth musel situáciu vyriešiť strelou, s ktorou si Hrachovina poradil. Následne mali podobnú príležitosť na druhej strane hráči Ambri Piotta, ale Beskorowany bol pozorný. V 25. minúte sa barani dostali po vylúčení na strane hostí do presilovej hry, ktorá však trvala len niečo cez minútu, keďže ju svojím faulom skrátil Lunter. Následnú skrátenú presilovú hru sa hokejistom švajčiarskeho celku podarilo využiť, keď z hranice ľavého kruhu prepálil Beskorowanyho pomedzi nohy D’Agostini. a zvýšil na 3:0 pre hostí. V druhej polovici prostrednej tretiny sa na oboch stranách viackrát vylučovalo a hra sa často kúskovala. V závere druhej 20-minútovky hrali barani presilovú hru, ale puk získal hosťujúci Zweger, prehnal sa cez celé klzisko ako výchor, natlačil sa pred Beskorowanyho a exkluzívnym zakončením poslal puk do siete. Hostia tak po dvoch tretinách viedli už o 4 góly.

Prvý gól Banskej Bystrice mohol hneď v úvodných sekundách poslednej tretiny streliť Patrik Lamper, ktorý sa v oslabení rútil sám na Hrachovinu, ktorého však svojím zakončením neprekonal. V 46. minúte dostali domáci hokejisti ďalšiu možnosť hrať v početnej prevahe a najväčšiu šancu mal počas nej Joradn Hickmott, ktorý nakorčuloval z pravej strany, obišiel celú bránu, ale puk nedokázal zasunúť za bránkovú čiaru, keďže hokejkou skvele zakročil Hrachovina. Na začiatku 52. minúte mohol čestný gól baranov streliť aj Tamáši, ktorý sa ocitol pred bránkoviskom, ale jeho zakončenie nebolo úspešné. Napríek týmto príležitostiam si hráči švajčiarskeho celku pohodlný náskok strážili umnou hrou. V 58. minúte sa Banskobystričania dostali do prečíslenia dvoch proti jednému a Jääskeläinen prihrával do šance Hickmottovi, ktorý však taktiež nedokázal Hrachovinu prekonať. V závere stretnutia hrali hostia ešte presilovú hru, ale stav 4:0 pre Ambri Piotta vydržal až do záverečnej sirény.

Champions Hockey League – 5. kolo skupinovej fázy – Banská Bystrica

HC’05 iClinic Banská Bystrica – HC Ambri Piotta 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Góly: 6. Dal Pian, 7. a 27. D’Agostini (Flynn, Zwerger), 38. Zwerger. Zápas v Banskej Bystrici sledovalo 1 588 divákov.

Zostava HC 05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – J. Brejčák, Ďatelinka (C), Southorn, Mihalik (A), Biro, Nemčík, Petrinec – Gabor, A. Šťastný, Kabáč – Jääskelainen (TS), Hickmott, M. Lunter – Lamper, Wahl, Šoltés – Bartánus (A), Bubela, Tamáši – Róth

Zostava HC Ambri Piotta: Hrachovina (Manzato) – Dotti, Fora (A), Fischer, Plastino, Pinana, Fohrler, Incir, Jelovac – Zwerger, M. Müller (A) (TS), Flynn – Egli, D´Agostini, Trisconi – Kneubuehler, Dal Pian, Sabolič – Hofer, Goi, Bianchi (C)

Champions Hockey League – Skupina G po 5. zápase základnej časti

Tím B Z V VPP L LPP +
1. Red Bull Munich — k
12 5 3 1 0 1 13 6
2. Färjestad Karlstad
8 5 2 1 2 0 14 9
3. HC Ambrì-Piotta
7 5 2 0 2 1 9 9
4. HC05 Banská Bystrica
3 5 0 1 3 1 7 19

Banskobystrickí hokejisti prehrou prišli už pred posledným zápasom vo Švajčiarsku, 16. októbra, o šancu na postup.

Najbližšie sa hokejisti HC’05 iClinic Banská Bystricia predstavia v rámci Tipsport ligy na domácom ľade v piatok, 11. októbra o 17.30 h proti Michalovciam.