Hokejisti Banskej Bystrice si na Mikuláša brúsili zuby na rozbehnutý Trenčín, ktorý barani privítali vo Zvolene v rámci 20. kola Tipos extraligy. Zápas sa napokon skončil jasným víťazstvom Dukly, ktorá si pripísala už piatu výhru v rade.

Barani v 3. minúte zle striedali a Trenčania si zahrali prvú presilovku, ktorú však nevyužili. V 8. minúte sa na domácej strane vylučovalo opäť a tentokrát už boli hostia úspešní. Valach prihrával do priestoru ľavého kruhu Aldersonovi, ktorý strelou z prvej prestrelil Vaya.

Následne mohli Bystričania vyrovnať počas takmer dvojminútovej presilovky o dvoch hráčov. V nej mal dobrú šancu Faško-Rudáš a následne aj Lamper. Oboch však vychytal pozorný Valent. Brankár Dukly si poradil aj so zakončením Giertla z 11. minúty a následne podržal svoj tím aj v ďalšom oslabení. Trenčín tak po prvej tretine tesne viedol.

Hostia zvýšili na 0:2 hneď v úvode druhej tretiny, keď domáca obrana chybovala, čo využil Alderson, ktorý prihrával Kettunenovi a ten mieril presne. V 25. minúte pridali Trenčania aj tretí gól. Ackered sa dostal s pukom až do útočného pásma a strelou od modrej prestrelil Vaya, ktorého po tomto góle v domácej bránke nahradil Gajan.

Ten sa musel mať na pozore v polovici riadneho hracieho času, no Okuliar mieril strelou švihom z dobrej pozície tesne vedľa. Baranom sa následne nepodarilo využiť tri presilovky v rade, no v závere druhého dejstva predsa len znížili vďaka Petrincovi, ktorého strela od modrej po Winquistovom úspešnom buly skončila až vo Valentovej sieti.

V úvode tretej tretiny mohli hostia zvýšiť po Bezúchovom teči Bokrošovej strely. V 46. minúte zas mal na druhej strane dobrú príležitosť Winquist, ktorý trafil Valenta. V 51. minúte hrali Trenčania v početnej prevahe o dvoch mužov, v ktorej aj skórovali. Po kombinácii v útočnom pásme strieľal Hecl a odrazený puk upratal do siete svojím druhým gólom Kettunen.

V 54. minúte mohli barani znížiť, no Breton aj Winquist trafili žŕdku. Mužstvo Dukly spečatilo stav na konečných 1:5 v 58. minúte, keď sa Hecl skvelou kľučkou zbavil Petrinca, následne spred bránky prihral ešte lepšie postavenému Sádeckému, ktorý poľahky zasunul puk do Gajanovej bránky.

Tipos extraliga – 20. kolo – Zvolen

HC ’05 Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Góly: 39. Petrinec (Winquist) – 8. Alderson (M. Valach), 21. Kettunen (Alderson, Okuliar), 25. Ackered (Rajnoha, Hecl), 51. Kettunen (Hecl, Ackered), 58. Sádecký (Hecl).

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Vay (25. Gajan) – Drew, Breton, Petrinec, Ďatelinka, J. Brejčák, Demo, S. Hudec – Lamper, Winquist, Faško-Rudáš – Vašaš, Tamáši, Vybíral – Melcher, Šimun, K. Gabor – Kraut, O. Giertl, Výhonský – Mistele.

Zostava HK Dukla Trenčín: M. Valent (LaCouvee) – Lemcke, Ackered, T. Bokroš, Starosta, Zeleňák, E. Švec, Rajnoha – Alderson, Kettunen, Okuliar – Sádecký, Paukovček, Hecl – M. Valach, B. Rehuš, Bezúch – Kukuča, J. Švec, Ferényi.