Hokejisti Banskej Bystrice nastúpili v piatok večer v špeciálnych valentínskych dresoch na stretnutie 49. kola Tipsport ligy proti Dukle Trenčín. Diváci videli gólový uragán v úvode stretnutia a taktiež množstvo vylúčení či dobrých gólových príležitostí. Zápas, ktorý išiel napokon až do samostatných nájazdov skončil výhrou Banskobystričanov.

Barani sa ujali vedenia už na začiatku 3. minúty, keď Mlynarovič prihral spätne medzi kruhy voľnému Kriškovi a ten strelou švihom prekonal Tomeka. Hneď na to sa hostia dopustili faulu a domáci tak mohli pokračovať v tlaku v presilovej hre. Tá sa však vďaka aktivite Sádeckého, ktorého fauloval Southorn skončila predčasne. V hre štyroch proti štyrom sa Šoltés skvele zorientoval pred bránou Dukly, našiel si odrazený puk a pohotovým zakončením zdvojnásobil vedenie Banskej Bystrice. Gólový koncert pokračoval pri skrátenej presilovej hre Trenčína a hosťom sa podarilo znížiť na 1:2 po peknej prienikovej prihrávke McCormacka a presnej strele Ferényiho.

Diváci sa ešte na začiatku 6. minúty dočkali aj štvrtého gólu, keď naviedol na puk na os ihriska mladý Žiak a jeho strela švihom zapadla k pravej žrdi Tomekovej brány, vďaka čomu viedli barani už 3:1. Po fauloch Sádeckého a Sládka mohli Banskobystričania zvýšiť na 4:1 v presilovej hre o dvoch hráčov, ale Trenčania sa v tejto situácii ubránili. Keďže obe mužstvá už po zvyšok prvej tretiny mysleli aj na defenzívu, na svetelnej tabuli svietil po dvadsiatich minútach stav 3:1.

Trenčania odštartovali druhú tretinu vďaka vylúčeniu jedného z domácich z konca prvej tretiny v početnej prevahe a pohrozili v nej tvrdou strelou Aldersona či pokusom Hecla. Krátko po konci presilovej hry hostí sa do prečíslenia dvoch proti jednému rútil Southorn, ktorý z ľavej strany našiel hokejku Hohmanna, no ten v dobrej príležitosti Tomeka neprestrelil. Ďalšiu príležitosť si domáci vypracovali v 25. minúte počas presilovej hry a bol to opäť Southorn, ktorý prihrával pred bránu, kde bol voľný Hickmott, no ten efektívny nebol. Hostia boli nedisciplinovaní a na začiatku druhej polovice stretnutia ponúkli Banskobystričanom ďalšiu presilovku o dvoch hráčov.

Ani druhú takúto príležitosť v zápase však domáci nevyužili a mužstvá tak naďalej gólovo nenadviazali na divoký úvod zápasu. To sa napokon podarilo v 37. minúte hosťom z Trenčína, keď naviedol puk do útočného pásma Hecl a presnou strelou švihom prestrelil Beskorowanyho. Barani si mohli prinavrátiť dvojgólové vedenie v závere druhej tretiny, keď hrali ďalšiu presilovú hru, ale v nej sa im to napriek viacerým streleckým pokusom nepodarilo. Mužstvá tak išli po druhýkrát do šatní za stavu 3:2 pre HC’05.

V úvode tretej tretiny sa nedovoleného zákroku dopustil Lamper, čím ponúkol hosťom možnosť hrať v početnej prevahe. V nej preveril Beskorowanyho tvrdo z prvej z ľavého kruhu Alderson a následne si Trenčania vypracovali tlak, ale barani sa v oslabení dokázali ubrániť. Krátko na to mohli hostia vyrovnať, keď sa po prihrávke Mikysku do samostatného úniku od červenej čiary rútil aktívny Alderson, ktorý však minul domácu bránu. Na začiatku 45. minúty sa hokejisti Banskej Bystrice dostali do ďalšej presilovej hry a v nej to skúšal strelou švihom Bartánus, ale aj Ihnačák, ktorý sa z ľavej strany natlačil medzi kruhy.

Čo sa nepodarilo im, sa podarilo v 49. minúte Ďatelinkovi, ktorý tvrdou strelou od modrej rozvlnil sieť po Ihnačákovom vyhratom buly. Kapitán baranov tak poslal svoje mužstvo do vedenia 4:2. Dukla sa vrátila do zápasu v presilovej hre po vylúčení Hohmanna, keď Sojčík poslal z ľavej strany pred bránu puk, ktorý za chrbát Beskorowanyho dorazil Paukovček. Trenčania sa v závere pokúšali o vyrovnanie v hre bez brankára, čo sa im vyplatilo, keď Švec 9 sekúnd pred záverečnou sirénou pohotovou strelou švihom prekonal Beskorowanyho a poslal zápas do predĺženia.

V ňom sa baranom podarilo ubrániť presilovú hru hostí, vďaka čomu videli diváci trestné strieľania. V nich sa na domácej strane presadil Ihnačák a Jääskeläinen, ktorí tak rozhodli o tom, že Banskobystričania si pripísali piatu výhru v rade.

Tipsport liga – 49. kolo – Banská Bystrica

HC’05 iClinic Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 5:4 sn (3:1, 0:1, 1:2 – 0:0, 2:0)

Góly: 3. Kriška (Mlynarovič, Bartánus), 4. Šoltés (Ihnačák, Ďatelinka), 6. Žiak (Fafrák), 49. Ďatelinka (Ihnačák), rozh. náj. Ihnačák – 5. Ferényi (McCormack), 37. Hecl, 55. Paukovček (Sojčík, Štach), 60. Švec.

Stretnutie sledovalo 2465 divákov.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Melicherčík) – Mihálik, Southorn, Cardwell, Ďatelinka, Nemčík, Lopejský, Žiak – Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen – Lamper, Ihnačák, Šoltés – Kriška, Mlynarovič, Bartánus – Fafrák, Gabor, Kabáč.

Zostava Dukla Trenčín: Tomek (Gabriš) – Brodeur, McCormack, Kajínek, Štach, Sládok, Bokroš, Rajnoha, Stacha – Špirko, Mikyska, Alderson – Hecl, Paukovček, Sádecký – Sojčík, Švec, Hlinka – Blaško, Ferényi, Ďurina.

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia na domácom ľade v nedeľu, 16. februára o 17:00 v rámci 50. kola Tipsport ligy proti Liptovskému Mikulášu.