V uplynulú sobotu sa po roku znovu otvorili brány Banskobystrického pivovaru širokej verejnosti. Nielen pivo Urpiner, ale aj pestrý sprievodný program lákal návštevníkov do areálu na Sládkovičovej ulici.

Išlo už o dvanásty deň otvorených dverí v novodobej ére tunajšieho pivovaru, ktorý šíri dobré meno mesta svojim oceňovaným pivom Urpiner doma i za hranicami. A práve zlatistý mok z produkcie tunajších pivovarníkov bol jedným z hlavných lákadiel podujatia.

Ako už býva zvykom, prvých tritisíc nápojov z produkcie Banskobystrického pivovaru bolo v sobotu pre návštevníkov pripravených zdarma, následne za mimoriadne výhodné ceny, a tak sa aj tentokrát výčapné pípy nezastavili. Návštevníci si však zlatistý mok či nealkoholické nápoje nevychutnávali len tak. Mali totiž jedinečnú možnosť vidieť proces výroby piva zblízka a spoznať priestory, v ktorých Urpiner vzniká.

Avšak Deň otvorených dverí Banskobystrického pivovaru je každý rok aj o množstve pivných súťaží na pódiu s moderátorom Andrejom Wallnerom či koncertoch kapiel. Tento rok návštevníkom zahrali Heľenine oči, Slovak tango, Marlett či country skupina Vodopád. Vystúpil tiež Univerzitný folklórny súbor Mladosť.

Na svoje si však prišli aj deti, ktoré mohli vidieť ukážky práce sokoliarov, hasičov alebo policajtov v akcii a vyskúšať si napríklad streľbu z laserovej zbrane. Ďalšie atrakcie boli pripravené aj pre dospelých návštevníkov. Atmosféru podujatia približuje naša fotogaléria.

Na Facebooku BBonline.sk si ešte do stredy môžete navyše zahrať o poriadnu dávku banskobystrického piva Urpiner.