Banskobystrický maratón - detske sutaze, Banska Bystrica, 7.9.2013Maratónsky víkend v Banskej Bystrici je v plnom prúde. V sobotu boli na programe všetky detské kategórie. Na trati sa dokonca objavili aj nemluvňatá.

Od deviatej ráno pretekali deti v štyroch vekových kategóriách až do 15 rokov. Na programe boli aj preteky lezúňov a tiež mamičiek s kočíkmi. Sobotňajší program na banskobystrickom námestí pokračoval následne hudobnými koncertami a ďalšími sprievodnými podujatiami.

Štart Garmin Banskobystrického maratónu, polmaratónu a štafiet je v nedeľu naplánovaný o 9:00 h na Námestí SNP. Vyhlasovanie víťazov prebehne o 13:30. Víťazstvo v maratóne bude obhajovať Keňan Elisha Kiprotich Sawe z maďarského Benedek Tímu, ktorý zabehol maratónsku trať v čase 2:15:52. Medzi ženami sa o prvenstvo znovu pokúsi Marija Vrajič z Chorvátska, ktorá minulý rok bežala v čase 2:53:56. Polmaratónsky okruh v Banskej Bystrici má platný certifikát podľa štandardov IAAF a SAZ. Každý pretekár, ktorý dobehne do cieľa bude zaradený do tomboly o osobný automobil. Maratónska trať vedie aj v tomto roku cez širšie centrum mesta, ale bežci zájdu aj do Radvane, Medeného Hámra či na Sídlisko a Uhlisko.