Piatkový zápas v športovej hale na Štiavničkách spĺňal najprísnejšie extraligové parametre. Množstvo pekných individuálnych akcií, skvelé zákroky brankárov, predovšetkým domáceho Kušníra, taktický rukopis kvalitných trénerov obidvoch mužstiev a veľký divácky záujem.

Pri mohutnej diváckej kulise, ktorá siahala na úroveň piatich stoviek a jej súčasťou boli aj mladí prípravkári z Jupie Banská Bystrica (kategória U8) sa od úvodu hral atraktívny a veľmi kvalitný futsalový zápas. Domáci začali fantasticky a prvých desať minút bolo našich hráčov plné ihrisko. Náš tlak vyústil do úvodného gólu skúseného bombardéra Kyjovského, ktorému svojou štvrtou asistenciou prihrával Kuruc. Potom už taktovku zápasu prebral suverénny líder z Lučenca, čo výstilo do množstva gólových šancí, no strážca domácej svätyne Marek Kušnír potvrdzoval svoju výbornú formu a hráčov Lučenca neraz privádzal do zúfalstva. Našim hráčom však takisto začal robiť najmä brankár hostí, ktorý už v netradične skorých minútach stretnutia často z brány vychádzal a prečísloval nás. Hostia vyrovnali tri minúty pred koncom prvého polčasu po výstavnej strele Ricarda Sobrala.

V druhom polčase sme pokračovali v remízovom “calcette”. Hrdinom momentu sa stal v tridsiatej minúte Marek Mikulišin, ktorý s chladnou hlavou prekonal brazilského brankára Olinhu. Po Mikulišinovom góle nastala temná dvojminútovka pre MIBU, kedy sme inkasovali dvakrát. Najprv nám gól strelil náš bývalý hráč Róbert Greško a o minútu na to sa súper prvýkrát dostal do vedenia po strele chorvátskeho legionára Grcića. Diváci hnali hráčov MIBY neúnavne dopredu a tak sme im nemohli zostať nič dlžní. O prvú stratu bodov sa nemohol postarať nik iný, než náš “brazílsky” odchodvanec a kapitán Filip Rafanides, keď umiestnil svoju strelu presne k ľavej žŕdke hosťujúcej brány. Po bojovnom a kolektívnom výkone sme ukoristili obrovský a motivujúci bod, ktorý znamená aj prvú stratu bodov pre Lučenec v sezóne.

Varta futsal liga – 3. kolo nadstavby – Banská Bystrica

MIBA Banská Bystrica – MIMEL Lučenec 3:3 (1:1)

Góly: 10. Kyjovský, 30. Mikulišin, 40. Rafanides – 17. Sobral, 35. Greško, 36. Grcić. ŽK: 40. Rafanides – 16. Serbin, 40. Sobral. Zápas sledovalo 500 divákov.

O týždeň sa Banskobystričania predstavia na Štiavničkách v piatok 14. februára o 20.00 hod proti šošonom zo Žiliny.

Tabuľka Varta futsal ligy nadstavby 1 – 4 po 3. kole

1. Mimel Lučenec 15 14 1 0 128:43 43
2. MŠK Žilina FUTSAL 14 10 1 3 93:39 31
3. MIBA Banská Bystrica 15 8 2 5 70:51 26
4. ŠK Makroteam Žilina 14 6 0 8 80:80 18