Po semifinálovej výhre nad Karlovkou nastúpili zverenci trénera Lovika na finále proti domácej Žiline a v prípade výhry by mohli pomýšľať na postup do najvyššej súťaže.

Hneď v úvode sa domáci hráči chytili spoza oblúka a viedli 5:0. Bystričania sa dotiahli na rozdiel jedného bodu, ale vzápätí domáci Žilinčania opäť odskočili. Tento scenár sa zopakoval aj na konci prvej štvrtiny, keď Róbert Rožánek trojkou upravil na 19:15. Aj v druhej štvrtine sa nič výrazné nezmenilo, domáci si udržiavali štvor až šesťbodový náskok hlavne zásluhou Róberta Rožánka a Mátycha. A tak sa očakával vyrovnaný basketbal aj v druhom polčase.

Aj v druhom polčase sa darilo Róbertovi Rožánkovi, keď sa ho hosťom podarilo zastaviť v pravý čas sa prebudil vždy Mátych. Hostia v druhom polčase využívali častejšie Rendlu, ktorý dobre spolupracoval s Jozefom Vojtekom a Robertom Rozimom. V záverečnej štvrtine sa Bystričania snažili priblížiť bodovo k Žilinčanom, no dobre hrajúci Róbert Rožánek a Mátych im to nedovolili. Bystrickí basketbalisti, presne ako v minulej sezóne, získali strieborné medaily.

1. liga mužov – finále Final four – Žilina

Academic ŽU Žilina vs. ŠKP BBC Banská Bystrica 72:60 (19:15, 37:33, 56:51)

Štvrtiny: 19:15, 18:18, 19:18, 16:9, Fauly: 21 – 25, TH: 15/7 – 23/13, trojky: 15 – 3

Body za Academic ŽU Žilina: Róbert Rožánek  31, Mátych 16, Richard Rožánek  7, Líška 5, Orihel 5, Hájek 2, Kubala 2, Ďuriš 2, Kuric 2.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Rendla 14, Rozim 11,  Jozef Vojtek  11, Koczkáš 10, Haviar 10, Šoltés 4, Muránsky 0, Minárik 0, Peter Vojtek 0.

Výsledky druhého dňa Final Four 1. ligy mužov:

O 3. miesto: VŠEMvs Karlovka „B“ vs. BK ŠKP Štart Bratislava 84:69 (23:18, 53:33, 66:56)
Karlovka: Halmeš – 19, Krajčír – 12
Štart: Hanusek – 29, Otčenáš – 11

Pozápasové hodnotenie:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Najskôr musím zablahoželať družstvu Žiliny k víťazstvu v zápase aj 1. lige. Vyhrali úplne zaslúžene, my sme dnes urobili viac individuálnych chýb v obrane a Robo Rožánek spolu s Mátychom to ihneď využili. Aj napriek prehre sa musel zápas divákom páčiť. Naši chlapci sa nevzdávali a snažili sa s výsledkom niečo urobiť, dnes však Žilinčania boli nad naše sily. Obsadili sme striebornú priečku, za čo musím všetkým hráčom za celú sezónu poďakovať. Vďaka patrí aj všetkým spolupracovníkom, ktorí nám v tomto pomáhali.“