Silvestrovský, ale aj novoročný ohňostroj a sprievodný kultúrny program prilákali do centra Banskej Bystrice množstvo ľudí. Nový rok Banskobystričania oslavovali v centre mesta i na sídliskách.

Na rozdiel od hlavného mesta, v Banskej Bystrici priniesol silvestrovský deň a prvý deň nového roka možnosť použiť zábavnú pyrotechniku na verejných priestranstvách, čo je inak počas roka zakázané. Samozrejme, v uliciach sa ohňostroje a pyrotechnika ozývajú už niekoľko týždňov, ale prelom rokov priniesol na oblohe zaujímavé, i keď čoraz kontroverznejšie vnímané nebeské divadlo.

https://www.facebook.com/BBonline/posts/2546296665397407

 

Okrem pyrotechniky využitej širokou verejnosťou, pripravilo aj tento raz mesto dva centrálne ohňostroje a tiež kultúrne programy, ktoré sprevádzali vítanie nového roka, a to priamo na Námestí SNP.

Pred silvestrovskou polnocou v centre mesta vystúpila skupina Nocadeň, neskôr tiež skupina Marlett, medzitým odpálili silvestrovský polnočný ohňostroj.

Koncert známej košickej poprockovej kapely Nocadeň vyšiel mesto na 3200 eur, rovnakú sumu stál prenájom pódia pre koncert, päťsto eur zabezpečenie moderovania a samotný polnočný ohňostroj 3-tisíc eur.

Tisíce ľudí prilákal aj program novoročného ohňostroja, 1. januára podvečer. Program s pop muzikálovým a pop operným triom TROJF a husľovým triom XPLOSION vyšiel mesto spolu na 4-tisíc eur, rovnakú sumu stál aj novoročný pyromuzikálny ohňostroj. Vyplýva to zo zverejnených objednávok samosprávy. Počas programu sa Banskobystričanom na Námestí SNP prihovoril aj primátor mesta Ján Nosko.

Atmosféru silvestrovskej noci, ale najmä utorňajšieho podvečera v centre Banskej Bystrice, približuje naša fotogaléria.