Ani pretrvávajúca pandemická situácia a chladné počasie nezabránili nadšencom zdravého životného štýlu zúčastniť sa charitatívneho Mikulášskeho behu. Prostredníctvom našej fotogalérie si môžete vychutnať atmosféru tohto podujatia, ktorého cieľom bola podpora duševného zdravia.

Práve podpora duševného zdravia a projektu ŠNÚRKA, ktorý sa zameriava na deti s poruchami príjmu potravy, boli jedným z dôvodov Mikulášskeho behu. O jeho charitatívny rozmer sa postarali OZ Neónka a OZ Crazy WoMen Active Planet.

Aj týmto podujatím chceli spomínané občianske združenia poukázať na diagnózu, ktorá trápi detskú populáciu ako následok rôznych situácií a okolností uponáhľaného života plného tlaku o prvenstvo a komplikovaného sveta rodičov, v ktorom nie je dostatok času na deti. Organizátori si vytýčili, že by radi pomohli deťom, ktoré následne získajú trojmesačnú starostlivosť odborníkov v projekte nutričnej podpory. Hodnota takého projektu sa šplhá do výšky 300 eur na jedno dieťa.

Pred samotným podujatím bolo registrovaných takmer 50 pretekárov, ktorých čakala nenáročná trať s dĺžkou 1,5 kilometra. Štartovalo sa od obchodného strediska Europa Shopping Center a cieľ bol na Námestí SNP, a to konkrétne pred jednou z prevádzok. V cene štartovného bol Mikulášsky set, darčeky od partnerov podujatia a nechýbala ani tombola. Aj zo samotných fotografií, ktoré nájdete pod článkom je vidieť, že atmosféra bola priateľská a podujatie si užili všetci účastníci od najmenších po najstarších.