Priaznivci rockovej a metalovej hudby si v sobotu prišli na svoje na banskobystrickom amfiteátri. Hlavným ťahákom večera bol koncert českej heavy metalovej skupiny Arakain, ktorá sa predstavila aj so svojou speváčkou – dvadsaťnásobnou víťazkou Českého slávika Luciou Bílou.

Zatiaľ čo banskobystrické publikum z posledných rokov poznalo najmä koncertné recitály českej speváckej kráľovnej, jej hlasový rozsah sa naplno dokáže uplatniť aj pri tvrdšej hudbe. Napriek kariére pri popových či muzikálových hitoch nezostáva Lucie Bílá nič dlžná ani svojim začiatkom a stále koncertuje aj so skupinou Arakain. A práve toto zoskupenie bolo hlavným lákadlom sobotňajšieho koncertu na banskobystrickom amfiteátri.

Agentúra Profi Event pripravila už od popoludnia program pre všetkých milovníkov rockovej a metalovej hudby. Skladbu skupín, ktoré pod Urpín zavítali organizátori nevyberali náhodne, ale v duchu hesla – viac žien do rockovej a metalovej muziky. A tak sa predstavili formácie, na ktorých čele stoja práve výrazné ženské osobnosti.

Zo susedných Čiech zavítala medzi slovenských fanúšikov napríklad aj rocková dračica Tanja či medzinárodné populárne zoskupenie Amaranthe v čele s divoškou Elize Ryd. Vystúpila tiež skupina Symfobia z Nitry či rockeri z Levíc RebelSky.