Až samostatné nájazdy rozhodli o víťazovi exhibície medzi výbermi Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) a výberom American Collegiate Hockey Association (ACHA) zo Spojených štátov amerických. Zámorský tím ešte na európskej pôde neprehral, v pondelok bol k tomu blízko.

EUHL – ACHA 2:3 po s.n. (0:1, 1:0, 1:1)

BBO_8720Góly: 32. Plešavský (Vaněk), 42. Jurenka (Bednárik, Hubek) – 16. Massa (Kath, Behrend), 52. Milligan (Zackucia, Obrien), Vylúčenia: 2:6, Divákov: 400

Zostavy:
EUHL: Gašparovič, Porubský – Okuliar, Michalčík, Volek, Prandorfy, P. Jurenka, Galko, Macharáček, Ketner – Méry, Majling, T. Jurenka, Vaněk, Špankovič, Plešavský, Buliš, Broska, Bednárik, Indrych, Hubek, Gráčik.
ACHA: Church, Gagnon, Poetzinger – Milligan, Miller, Zackucia, Oliver, Dollinger, Behrend, Knoppel, Kath – Schall, Rovito, Obrien, Rosales, Solomon, Silver, Harris, Delgiorno, Carey, Monfredo, Massa, Maltz.

Od úvodu sa oba tímy pustili do hry s nasadením a zamestnávali brankárov na oboch stranách. Hralo sa súvisle, bez zbytočných prerušení a diváci si mohli prísť na svoje. V prvej veľkej šanci sa po chybe domácej obrany ocitol Harris. Zoči-voči brankárovi trafil strelou spomedzi kruhov iba gólmanov betón. V 13. minúte zatlačili hráči EUHL, ale spŕška striel neskončila v bráne. Domácim sa darilo aj na dlhšie časové úseky zamknúť zámorský výber v ich tretine, chýbala však efektivita v zakončení. Tej sa dočkal Myles Maltz (ACHA) v 15. minúte, keď puk z jeho hokejky skončil prekvapujúco v sieti domácich. EUHL mohli okamžite kontrovať v 16. minúte. Patrik Hubek trafil tyčku, ktorej zvonenie počul celý štadión. Od 17. minúty hral európsky výber presilovku, v ktorej letela na amerického brankára Churcha jedna strela za druhou, ale ani jedna neskončila v sieti.

BBO_8434Výber EUHL nastúpil aj do druhej tretiny veľmi snaživo, ale ich aktivita nepriniesla vyrovnávajúci gól. V 26. minúte hrali domáci ďalšiu presilovku a od modrej pálil kapitán Michal Galko. Následne pohrozili hráči ACHA, no pred odkrytou domácou bránou sa im nepodarilo pretlačiť puk za bránkovú čiaru. Výber Európskej univeritnej hokejovej ligy ďalej stupňoval svoje snaženie, ktoré podčiarkoval agresivitou v osobných súbojoch. Od 31. minúty hrali domáci ďalšiu presilovku, keď po spornom vylúčení za hru vysokou hokejkou išiel na trestnú lavicu jeden z amerických hráčov. Početnú výhodu tím EUHL využil. Lukáš Plešavský dostal prihrávku priamo pred bránu a jeho strela sa pomaly dovliekla za chrbát hosťujúceho gólmana.

V tretej tretine sa podarilo EUHL ísť do vedenia hneď v úvode. Timotej Jurenka dostal z rohu klziska prihrávku priamo pred bránu a z prvej skóroval. Po góle hra ožila a začal sa hrať tvrdý, agresívny hokej. Do polovice tretiny bolo vidieť viac zrážania sa medzi hráčmi ako herných kombinácií. V 54. minúte udrel tím ACHA. Milligan spomedzi kruhov doslova prestrelil tvrdou strelou domáceho brankára a vyrovnal. Po góle sa pokračovalo v tvrdej hre. Viacero zákrokov na oboch stranách zaváňalo faulom, ale rozhodcovia púšťali hru. Rozhodnúť mohol v 55. minúte Petr Vaňek. Po dobrej prihrávke z ľavej strany ihriska ostal sám pred brankárom, ale nevedel sa rozhodnúť pre strelu či prihrávku. Výsledkom bola nepresná poloprihrávka, polostrela. Následne ešte pálil Peter Jurenka, ale rozhodnutie neprišlo. Tri minúty pred koncom síce gól padol, ale výber ACHA sa tešil predčasne, pre údajnú prihrávku rukou bola hra ešte pred dosiahnutím gólu prerušená.

Rozhodnúť tak museli samostatné nájazdy. Po sérii troch pokusov na oboch stranách bola remíza. Rozhodlo sa po štvrtom nájazde, kedy úspešne zakončil Milligan a potvrdil neporaziteľnosť amerického univerzitného výberu na európskej pôde.