V piatok popoludní sa v Bratislave a Košiciach začali 83. Majstrovstvá sveta IIHF v ľadovom hokeji. Slovensko však atmosféru šampionátu zažije nielen v hostiteľských mestách.

Okrem samotných štadiónov v dvoch najväčších slovenských mestách pripravil Slovenský zväz ľadového hokeja spolu s partnermi aj ďalšie oficiálne fanzóny, v ktorých to žije atmosférou šampionátu. Okrem spomínaných miest vznikli fanzóny aj v Nitre, Trenčíne, Martine, Poprade a Banskej Bystrici.

Spolu so začiatkom majstrovstiev, otvorili už popoludní aj fanzónu v Banskej Bystrici. Tú organizátori po dohode s mestom situovali na Námestie slobody. Na tom vyrástlo nielen pódium s veľkoplošnou obrazovkou, ale aj množstvo stánkov s občerstvením, hokejovými suvenírmi a ďalšie atrakcie od partnerov Kaufland Fanzóny.

Banskobystrickú fanzónu v piatok popoludní oficiálne otvorili predseda BBSK Ján Lunter a viceprimátor Banskej Bystrice Jakub Gajdošík. Asistovali im pri tom majstrovskí hokejisti HC ’05 iClinic Banská Bystrica Ivan Ďatelinka a Matej Češík, ale aj zástupcovia hokejového tímu UMB, ktorí sa rovnako v uplynulej sezóne tešili z víťazného pohára v Európskej univerzitnej hokejovej lige. Otvárací program sprevádzalo aj vystúpenie Univerzitného folklórneho súboru Mladosť.

Následne už mohli návštevníci sledovať na obrazovke popoludňajší hokejový program šampionátu. Vyvrcholením úvodného dňa bude aj v bystrickej fanzóne od 20-tej večer premietanie otváracieho ceremoniálu z košickej Steel arény a následne prvého zápasu našej reprezentácie proti výberu USA.

Program banskobystrickej fanzóny a premietaných zápasov nájdete v tomto príspevku… Okrem už spomínaných atrakcií čakajú návštevníkov počas celého trvania šampionátu vo fanzóne aj rôzne súťaže, ale aj hudobné, tanečné či folklórne vystúpenia.