BBonline.sk, TS FPS Banská Bystrica (Jakub Pardel) | 25.4.2018

Florbaloví starší žiaci v Dolnom Kubíne s výhrou a tesnou prehrou

Na nedeľné 11. kolo ligy starších žiakov nastúpili florbalisti FPS Banská Bystrica v Dolnom Kubíne proti súperom z Nižnej a žilinskej Iuventy.

Prvý zápas proti Nižnej začalo FPS katastrofálne a úvodné dejstvo prehrali 0:5. V druhej tretine už bolo Banskobystričanov plné ihrisko, avšak z vyložených šancí dokázali streliť len tri góly. Najprv sa zo štandardky trafil Malatinec, po ňom sa vyzvŕtal pred bránou súpera Patráš a svoj dobrý výkon druhým gólom korunoval z presilovky opäť Malatinec. V úvode tretej tretiny znížil na rozdiel gólu Pazera, ktorého bolo celé ihrisko. A o pár sekúnd neskôr vyrovnával Gehrer. V poslednej dvojminútovke však využili hráči Nižnej darovanú presilovku a FPS tak nečakane zaváhalo v predposlednom kole súťaže.

TJ A-FbO Nižná vs. FPS Banská Bystrica 6:5 (5:0, 0:3, 1:2)

Góly FPS: Malatinec 2, Patráš, Pazera, Gehrer

Ďalší zápas proti tabuľkovo nižšie postavenej Iuvente odštartovali lepšie hráči FPS Banská Bystrica, ktorí išli do vedenia zásluhou gólu Gehrera. Ešte v polovici prvej tretiny zvyšoval Malatinec na 2:0. Napriek hernej prevahe boli hráči FPS málo nebezpeční a ďalšie ich góly priniesla až 8. minúta druhej tretiny, keď sa trafili Slivka a pár sekúnd po ňom Magyar. V 12. minúte strelil gól na 5:1 Pazera. V tretej tretine pokračoval latentný tlak Banskobystričanov a góly padali na obidvoch stranách. Vo vyrovnanej poslednej časti zápasu sa trafili za FPS ešte druhý krát Gehrer, Slivka zavŕšil hetrik a svoj prvý gól v kariére strelil nádejný center Magna. Konečný výsledok novotvoriaceho sa družstva starších žiakov FPS proti Iuvente Žilina tak bol 9:5 pre FPS.

FPS Banská Bystrica vs. ŠK Iuventa Žilina 9:5 (2:0, 3:1, 4:4)

Góly FPS: Gehrer 2, Malatinec, Slivka 3, Pazera, Magyar, Magna