V druhom kole vycestovali florbaloví dorastenci do Žiliny, kde ich čakali dva zápasy proti Rimavskej Sobote a domácej Žiline.

Prvým súperom Banskej Bystrice bola Rimavská Sobota. Súper bol od začiatku dobre organizovaný a vyčkával na chyby hráčov FPS, ktoré zasypalo brankára súpera mnohými strelami avšak žiadna sa neujala. Súper hrozil nebezpečnými kontrami, ktoré však vyriešil spoľahlivý brankár Rondzík. Po prvom dejstve teda bez gólov. Strelecké trápenie na chvíľu prerušil Peter Lopatka, ktorý poslal Banskobystričanov do vedenia. O chvíľu po buly Rimavská Sobota vyrovnala. Teodor Pazera však po tridsiatich sekundách strelou z osi ihriska poslal opäť FPS do vedenia. V ďalších minútach Banskobystričania vymýšľali ako sa čo najkomplikovanejšie dostať k strele. V tretej tretine sa zabudli hráči FPS mysľami na striedačke a Rimavská Sobota vyrovnala už v 2. minúte. V šiestej minúte sa Rimavskosobotčania dostali do vedenia 3:2. Chalani z FPS sa však nevzdali a začali kuť plány na otočenie výsledku vo svoj prospech. Najskôr v 13. minúte prestrelil bombou všetko, čo mu stálo v ceste Teo Pazera a z obrovského tlaku dal víťazný gól v poslednej minúte zápasu Jakub Lukáč. FPS dosiahol dôležité mentálne víťazstvo a tri body do tabuľky po výhre 4:3.

FBC Slovan Rimavská Sobota vs. FPS Monacor Banská Bystrica 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)

Góly FPS: Lopatka, Pazera 2, Lukáč

V druhom zápase bol súperom FPS obrovský favorit na postup do celoslovenského finále Grasshoppers Žilina. Od začiatku sa hral rýchly a dôrazný florbal. Navrch mali hráči Žiliny a svoju snahu premenili do gólu v 12. minúte. O tri minúty však nezlomní Banskobystričania vyrovnali zásluhou Jozefa Patráša, ktorý sa pretlačil až k bráne z pravej strany. Do druhej tretiny vkročili žilinské kobylky tlakom a dokázali streliť gól v jej úvode. Potom sa hra vyrovnala, ale dve sekundy pred koncom druhej časti odskočila Žilina na dva góly. Na začiatku poslednej tretiny sa vrátili do hry hráči FPS gólom Richarda Škutu avšak opätovné poľavenie v koncentrácií Banskobystričanov znamenalo, že jednogólová strata trvala iba pár sekúnd. V 13. minúte Žilina dokonca zvýšila vedenie na 5:2 avšak Jakub Lukáč opäť znížil na rozdiel dvoch gólov v 15. minúte. FPS potom vrhol všetky sily do útoku. Žilinčania to využili na strelenie šiesteho gólu a ani hra FPS bez brankára nepriniesla vyrovnanie.

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina vs. FPS Monacor Banská Bystrica 6:3 (1:1, 2:0, 3:2)

Góly FPS: Patráš, Škuta, Lukáč