Dorastenci florbalového klubu FPS Banská Bystrica odohrali uplynulý víkend dva zápasy 4. kola regionálnej ligy na Orave v športovej hale v Mútnom.

V prvom zápase sa stretli s florbalistami Zákamenného, ktorý od úvodu vyrukoval s nepríjemným pressingom. Aj napriek tomu, že loptička bola častejšie v držaní Banskobystričanov, väčšie šance si vypracovali hráči Zákamenného. Góly však vďaka výborným brankárom na obidvoch stranách nepadali. Keď už sa schyľovalo k bezgólovej prvej tretine, desať sekúnd pred jej koncom strelili po chvíli nepozornosti hráči Zákamenného gól.

Po prestávke šli Oraváci do dvojgólového vedenia. O dvadsať sekúnd však Banskobystričania znížili zásluhu strely Dutku, ktorú ešte stihol pred bránkou tečovať Zelina. Ďalšie góly padli až v tretej tretine.

V jej prvej minúte sa z presilovkového gólu tešili hráči Zákamenného a ujali sa vedenia 3:1. Na začiatku siedmej minúte svoje vedenie dokonca navýšili na 4:1, ale ešte v tej istej minúte sa hráči FPS dosiahli gólom Škutu na dvojgólový rozdiel. Potom aj napriek šanciam, keď loptička tancovala na malom bránkovisku, gól nepadol. Nepomohla ani štvorminútová hra bez brankára. Hráči FPS tak v prvom zápase nepotvrdili rolu favorita zápasu a prehrali so Zákamenným 4:2, keď doplatili na nepremieňanie vyložených gólových príležitostí a nevyužitie siedmych presiloviek z ôsmych.

4. kolo regionálnej ligy dorastu vo florbale

FPS Banská Bystrica vs. FBK Zákamenné 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Góly FPS: Zelina, Škuta

Druhým súperom florbalistov FPS boli hráči Likavky a po slabšom výkone v prvom zápase im nepomohol gól Liptákov z úvodu dielu. Už o minútu však za FPS vyrovnával delovkou od polky ihriska Dutka a od tej chvíle sa už Banskobystričania upokojili a dominovali v zápase. Počas celého zápasu boli lepším tímom a na mnohé akcie sa bola radosť pozerať. Za stavu 5:2 pre FPS síce prišlo k miernej dramatizácii zápasu na 5:4. Otočenie jeho vývoja sa však nekonalo. Výborne zahrali všetci hráči a po parádnych švédskych akciách dosiahli dôležité víťazstvo najmä po mentálnej stránke. FPS zdolalo Likavku 8:4.

FPS Banská Bystrica vs. Meteníc Likavka 8:4 (2:1, 3:2, 3:1)

Góly FPS: Dutka, Špiriak 3, Lukáč 2, Zelina, Patráš