V poslednom kole základnej časti ligy dorastu sa stále hralo o postup do silnejšej nadstavbovej skupiny „hornej päťky“.

Naši dorastenci vstúpili do prvého zápasu proti Detve ako do všetkých predchádzajúcich v tejto sezóne – naplno s nasadením a rýchlou hrou. Zápas bol vyrovnaný a zlomil sa v prospech Podpoľancov až v druhej polovici tretej tretiny. Opäť sa tak dorastenci FPS netešili z troch bodov proti tabuľkovo lepšie postavenému tímu ako vo viacerých zápasoch v tejto sezóne.

DTF Team Joxers Detva – FPS Monacor Banská Bystrica 9:5 (2:1, 2:1, 5:3)

Góly FPS: Patráš 2, Zajac 2, Konôpka

Napriek tomu tím FPS však neklesal na duchu a vedomí si dôležitosti zápasu s Čadcou začali do súpera búšiť hneď od úvodu. Už v trinástej sekunde vymietol vinkeľ Jožo Patráš. V deviatej minute vyčistil druhý horný kút Kubo Lukáč. Na začiatku druhej tretiny súper vyrovnal vďaka ostrejšej hre. Chlapci z FPS však dokázali zdatne sekundovať a po získaní hernej prevahy prišla aj tá strelecká a aj pár gólov sme dali. Teo Pazera dvomi a Kubo Lukáč druhým gólom dostali FPS do trháku. Tretiu tretinu sme síce prehrali 1:2, ale náš víťazný koč sme úspešne dopravili do víťaznej stanice a zvíťazili sme 7:5. Bol to ťažký zápas o piate miesto, o postup do lepšej nadstavbovej skupiny a celý tím ho zvládol na výbornú.

FPS Monacor Banská Bystrica – Devils Čadca 7:5 (2:1, 4:2, 1:2)

Góly FPS: Patráš, Lukáč 2, Pazera 2, Bedecs, Zajac

Zostava FPS: Magna – Konôpka, Richter, Škuta, Pazera, Vandák, Nociar – Patráš, Zajac, Horniak, Lukáč, Ríša, Zéthy, Bedecs, Magyar, Slivka