Po dvoch remízach a jednej prehre čakal banskobystrických florbalistov ďalší zápas. Na domácej palubovke v Badíne privítal hráčov Žiaru nad Hronom.

Obidve mužstvá sa nachádzali v strede tabuľky, takže sa čakalo, že to bude vyrovnaný zápas. Zo začiatku to bola oťukávačka z obidvoch strán a čakalo sa na prvé menšie zaváhanie. Banskobystričania mali častejšie loptičku na hokejkách a v 13. minúte sa im to aj vďaka početnej výhode podarilo, keď už hostia tlak nevydržali a inkasovali prvý gól. Domácich tento gól nakopol a o dve minúty navŕšili svoje vedenie na dva góly. Na konci prvej tretiny hrali Banskobystričania presilovku a 20 sekúnd do konca sa im podarilo zvýšiť na 3:0 zásluhou Oravca.

Do druhej tretiny vstúpili lepšie hráči zo Žiaru, keď sa im už v tretej minúte podarilo vsietiť gól. Hostia sa ale z gólu dlho netešili, keďže sa im nepodarilo ubrániť ďalší tlak domácich a inkasovali gól. O tri minúty už bol stav 5:1 po rýchlom protiútoku. Odvtedy sa v druhej tretine už nič zaujímavé neudialo. Banskobystričania zaspali aj začiatok tretej tretiny a po 32 sekundách skorigovali hráči Žiaru stav na 2:5. Domáci sa po inkasovanom góle hneď prebrali a trestali hrubú chybu hostí. Do posledných dvoch minút vstúpili hráči FPS už zmierení s tým, že sa nič nemôže stať a že tri body zostávajú v Bystrici. Hostia využili nekoncentrovanosť domácich hráčov a ešte sa im podarilo skorigovať stav na konečných 8:4.

2.liga mužov vo florbale – Banská Bystrica

FPS Banská Bystrica vs. CVČ Žiar nad Hronom Pirátos 8:4 (3:0, 2:1, 3:3)

Góly: 13. Oravec (Tomaška), 15. Oravec (Špiriak), 20. Oravec (Siklenka), 27. Siklenka, 30. Oravec, 42. Tomaška (Krnáč), 46. Špiriak (Tomaška), 52. Siklenka

Zostava FPS Banská Bystrica: Kubala – Siklenka, Gonda, Kamas, Patráš, Pápay, Krnáč, Šuhajda, Špiriak, Baštingál, Oravec, Tomaška