Nová sezóna začala aj pre banskobystrických florbalistov. Muži sa na úvod predstavili v Badíne proti Žiline.

Úvod zápasu sa hral opatrne na oboch stranách. Ale nakoniec sa diváci dočkali aj gólov a to hneď dvoch v podaní našich hráčov, avšak Žilinčania do prestávky znížili na rozdiel jedného gólu.

V prostrednej tretine zvyšoval na 3:1 Trudič a ďalší vývoj hry poznačili dve vylúčenia na žilinskej strane, z čoho pramenili dva presilovkové góly bystrických hráčov. Do konca druhej tretiny padlo ešte po jednom góle na každej strane. A tak mužstvá išli do šatní za stavu 2:6.

Tretia tretina nestihla ani začať a v žilinskej sieti skončili v rozpätí dvoch minút tri góly. Vzápätí sme zvýšili stav na 2:10 a vyzeralo, že je po zápase. Tento stav sme využili v prospech našich mladých pušiek. Dostali príležitosť vyskúšať si prvýkrát presilovky a oslabenia v seniorskej súťaži.  Žilinčania sa ale nevzdávali bez boja a podarilo sa im ešte trikrát skórovať. Poslednú päťminútovku zápasu si naši hráči už postrážili a zaslúžene si do tabuľky pripísali prvé tri body v sezóne. Pozitívom tohto zápasu okrem víťazstva je hlavne to, že sa naše mužstvo skladalo z prevažne mladých odchovancov bystrického klubu, pre ktorých to bol prvý zápas v seniorskom florbale a určite nie posledný.

ŠK Juventa Žilina – FPS Monacor Banská Bystrica 5:10 (1:2, 1:4, 3:4)

Góly FPS: Zéthy 2, Trudič 4, Lukáč, Motýľ 2, Dutka,

Zostava FPS Monacor Banská Bystrica: Auxt – Lehocký, Richter, Dutka Lopatka, Pazera, Mozoľa – Motýľ, Kapustík, Trudič, J. Patráš, Lukáč, Moravčík, Zéthy, Siman

Dorast

Dorastenci otvorili nový ročník 2020/21  v Brezne. V prvom zápase si zmerali sily s Žatva 90 Dolný Kubín. Po prvej tretine bolo vidieť, že Dolný Kubín má jasný cieľ víťazstva. Po druhej tretine mali viacgólový náskok. V tretej tretine zápas vyzeral vyrovnane, ale nepodarilo sa Bystrici gólmi dotiahnuť zápas ani na remízu.

Prišiel čas na oddych a obed, po ktorom sme sa na ihrisku postavili proti 1. ŠK Zvolen. Taktika streliť na začiatku zápasu čo najviac gólov sa podarila. Góly po každej tretine len pribúdali a zápas Banská Bystrica – Zvolen chalani s prehľadom vyhrali. Z víkendu si  FPS Monacor Banská Bystrica (dorast) odnáša prehru a výhru.

Žatva 90 Dolný Kubín – FPS Monacor Banská Bystrica 13:7

FPS Monacor Banská Bystrica – ŠKB 1. FC Zvolen 15:4

Zostava FPS Monacor Banská Bystrica: Oravkin (G), Vandák, Zajac, Švantner, Vierg, Kolla, Bedecs, Duraj, Konôpka, Horniak, Kotorík, Magyar, Nociar, Riša, Slivka, Vlnieška, Putiš