Na Majstrovstvách Európy v naturálnom fitness v talianskej Bologni, ktoré sa konali 30.-31. októbra, sa výbornom svetle prezentovala Banskobystričanka Lucia Fraňová.

Fitness - Lucia Franova
Lucia Fraňová (prvá z ľava) dosiahla životný úspech

Dvadsaťsedemročná rodáčka z Podlavíc sa stala víťazkou v kategórii Sport model do 165 cm. Lucia sa na súťaženie, ktoré zahŕňa pravidelné tréningové jednotky a upravený stravovací plán, začala pripravovať len od júna tohto roka. Ako sama vraví, ku začatiu tohto režimu ju viedla jej vlastná nezodpovednosť. „Cvičenie milujem a prostredníctvom neho som sa chcela naučiť zodpovednosti. Musíte tam dodržiavať určitý režim, či už tréningový, alebo stravovací. Nemôžete si povedať, že sa mi teraz nechce a na tréning nejdem.“ V spolupráci s koučom Petrom Winklerom si vypracovala tréningový plán a jedálniček.

Lucia pracuje na dvanásťhodinové pracovné zmeny na krátky a dlhý týždeň. Ako sa dá skĺbiť takáto práca s tréningami a regeneráciou? „Vždy keď mám voľno, tak sa snažím trénovať. Keď mám dlhý týždeň, tak trénujem dvakrát, keď krátky, tak päťkrát za sedem dní. Pred súťažou sa to však zintenzívňuje, to už trénujem dvojfázovo,“ dodala sympatická fitnesska.

Fitness - Lucia FranovaNa Majstrovstvá Európy sa dostala vďaka účasti na Natural Cupe vo Viničnom, ktoré sa konalo v polovici októbra. Bola to pre ňu len prvá súťaž v kariére. Vo Viničnom sa umiestnila na skvelom druhom mieste. Po tomto úspechu dostala od svojho kouča Petra Winklera návrh, či by sa nechcela zúčastniť aj na Majstrovstvách Európy. „O tom, že ideme do Talianska na Majstrovstvá Európy, sme sa rozhodli asi tri týždne pred štartom. Až neskôr som si vlastne uvedomila, že cvičím len necelých päť mesiacov a idem súťažiť na ME. Dostala som strach, ako to všetko dopadne.“ Dvadsaťsedemročná Banskobystričanka cestovala na toto podujatie spoločne so štvorčlennou výpravou Slovákov.

Na Majstrovstvách Európy bola konkurencia obrovská. V kategórii Sport model do 165 cm, do ktorej patrila aj Lucia, sa predstavilo desať súťažiacich. Všetky moje súperky boli skúsenejšie. Niektoré cvičia aj dvadsať rokov a mali vytvrdnuté svalstvo. O to si viac toto víťazstvo vážim,“ prezradila nová Majsterka Európy. Svoj úspech stihla už aj osláviť. „Hneď na druhý deň po súťaži som si dopriala trojité raňajky. Postupne oslavujem aj s rodinou a priateľmi, ideme si sadnúť na niečo nezdravé a podobne,“ povedala so smiechom.

Jej ďalšie plány smerujú k jarnej časti sezóny. Postupne by sa chcela zúčastniť na Majstrovstvách Slovenska a následne aj na Majstrovstvách sveta.