Už iba niekoľko hodín delí banskobystrické Štiavničky od jedného z vrcholných športových podujatí roka.

Ilustračné foto: Branislav Račko

V nedeľu o 13:30 je na programe výkop 42. ročníka Slovenského pohára (SP). O víťazstvo zabojujú minuloročný víťaz SP Slovan Bratislava a úradujúci majster ligy MŠK Žilina. Mužstvá prídu podporiť aj stovky ich priaznivcov. Žilinskí fanúšikovia organizujú autobusový výjazd, ich “belasí” konkurenti chceli pôvodne vypraviť špeciálny vlak, nakoniec sa taktiež dovezú autobusmi. O pravú futbalovú atmosféru bude teda postarané.

Na štadióne na Štiavničkách už vrcholia prípravy, upravili sa sektory pre jednotlivé tábory. Do voľného predaja išli vstupenky do sektorov pri Bráne borcov a na krytú tribúnu, lístky sú distribuované prostredníctvom siete ticketportal, prípadne bude možné ich zakúpiť v dvoch pokladniach štadióna dve hodiny pred zápasom. Štadión bude otvorený od 12:00.

Ako informuje fkdukla.sk duel povedú českí rozhodcovia. Ako hlavný Pavel Královec, na čiarach mu budú asistovať Miroslav Zlámal a Martin Wilczek. Štvrtým rozhodcom bude Slovák Mário Vlk. Zápas odvysiela v priamom prenose Digi TV.