Festival Barbakan 2021, ktorý začiatkom júna otvorila výstava Slasť, pokračuje v júli filmovým kvízom Petra Konečného a koncertom kapiel Luvver a FVLCRVM v banskobystrickej Záhrade ako aj koncertom Hania Rani v bratislavskej Novej Cvernovke.

FVLCRVM, KeKe – Come Get Some ft. Ivan  Dorn:

Filmový kvíz Petra Konečného

Peter Konečný, šéfredaktor a zakladateľ najčítanejšieho a najstaršieho slovenského filmového portálu Kinema.sk a najmä milovník filmu, je už tradičným hosťom festivalu Barbakan. Po Noci najlepších svetových reklám na Barbakane 2019, prichádza tentoraz do Banskej Bystrice s filmovým kvízom.

„Pripravil som super filmový kvíz so sto vizuálnymi otázkami v desiatich odlišných kolách. Bude to skvelá zábava, stačí len prísť s vlastným tímom,“ hovorí Peter Konečný.

Filmový kvíz Petra Konečného, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 8. júla od 19:00 h v banskobystrickej Záhrade CNK, poteší milovníkov filmu množstvom zaujímavých ukážok, otázok a netradičných kinematografických disciplín. A poteší aj tých, čo radi súťažia. Otestujú si svoje filmové znalosti, zabavia sa a môžu aj všeličo vyhrať. Predpredaj vstupeniek nájdete tu.

Peter Konečný pozýva do Záhrady: 

FVLCRVM + Luvver v Záhrade

Júlový program festivalu Barbakan sa ďalej bude niesť v znamení hudby. V piatok 23. júla vystúpi v Záhrade CNK nitrianska indie-popová kapela Luvver a hudobný producent, multiinštrumentalista a spevák Pišta Kráľovič alias FVLCRVM. Koncert FVLCRVM + Luvver sa začína o 19:00 h. Predpredaj vstupeniek nájdete tu.

LUVVER — Live at ESNS 2021: 

Barbakan v Bratislave

Barbakan ponúka koncerty aj v Bratislave. V Novej Cvernovke sa 29. júla predstaví vynikajúca poľská klaviristka, skladateľka a speváčka Hania Rani. Do Bratislavy po prvý raz zavíta rakúska muzikantka, speváčka so zamatovým hlasom Oska. Jej koncert v rámci festivalu Barbakan sa uskutoční 5. augusta v klube Sundeck.

Batyskaf a Katarzia v Banskej Bystrici

Augustový Barbakan v Záhrade v Banskej Bystrici bude divadelný – bratislavská multižánrová kultúrna platforma Batyskaf uvedie experimentálnu operu Nulanus (9. august). Barbakan 2021 ukončí koncert speváčky Katarzia a jej hosťa, ruského muzikanta Alexa Kelmana (27. august).

Viac informácií nájdete na facebookovej stránke festivalu.