Filip Kandra sa umiestnil medzi najlepších obrancov tohtoročnej Európskej univerzitnej hokejovej ligy, ktorá ukončila svoj tretí ročník fungovania oficiálnym vyhlásením výsledkov.

image2Už druhý rok Európska univerzitná hokejová liga vyhlasuje po ukončení sezóny TOP manažéra ligy, najužitočnejšieho trénera, ale aj ALL STARS. Práve vrámci ALL STARS päťky bol vyhlásený za jedného z najlepších obrancov aj hráč UMB Hockey Teamu, Filip Kandra. Tieto ocenenia majú naštartovať tradíciu, ktorá bude neodmysliteľne patriť k záveru každej sezóny.

Nominácia hráčov prebiehala ku konci sezóny a každý tím mál možnosť uviesť mená, ktoré najviac hviezdili počas uplynulého ročníka ligy. Záverečné slovo mala však EUHA, ktorá riady chod súťaže.

„Mojim receptom bolo rozohrávať tie prihrávky dopredu, aby sme neurobili veľké chyby, hrať piati dopredu, piati dozadu. Je to prvý krok k úspechu. Stretol som sa s tým prvýkrát, nikdy som  nebol takto ocenený. Určite ma to potešilo. Je to taký príjemný pocit na srdiečku. Je to veľká motivácia do ďalšej sezóny, aby som opäť figuroval v tej top päťke. Novej sezóny sa už neviem dočkať, už teraz by som išiel na ľad. Budem trénovať, zdokonaľovať veci, ktoré by som chcel zlepšiť. Napríklad streľbu príklepom. Chcel by som zlepšiť aj prehľad na ľade,“ hovorí Filip Kandra, ocenený hokejový obranca.

„Sme veľmi radi, že medzi najlepšími hráčmi sa umiestnil aj náš zverenec. Teší nás, že okrem nás to takto vnímali aj zástupcovia iných tímov. Filip bol skutočnou oporou vrámci defenzívy tímu. Chceme sa týmto ale zároveň poďakovať všetkých hráčom, ktorí celý rok bojovali aby sme mohli ukázať, že UMB patrí medzi najlepšie tímy. Tímové motto „Jeden za všetkých, všetci za jedného“ sa prejavovalo hlavne v kľúčových zápasoch,“ uviedol Milan Kyseľ, generálny manažér UMB Hockey Team.

ÚČINKOVANIE UMB HOCKEY TEAMU V EUHL V ČÍSLACH

Druhý rok v EUHL (desať tímov)
35 hráčov na súpiske UMB
120 tréningov / 18 + 5  zápasov EUHL
5.810 km najazdených na zápasy (58h, 3xMoskva)
Priemerná návštevnosť: 400 divákov
5 priamych prenosov zo zápasu s 500+ divákmi online
6 hráčov + brankár + tréner UMB v repre EUHL proti USA
organizácia exhibičného zápasu proti výberu Moskovských univerzít (výsledok: remíza) + dražba dresov (1.000+EUR)
3.miesto v sezóne 2015/2016
Náklady na sezónu: 30.000,- EUR

ROZHOVOR S FILIPOM KANDROM

Filip Kandra je študent tretieho ročníka dvojkombinácie učiteľstvo telesnej a etickej výchovy na Filozofickej a Pedagogickej fakulte UMB. Obranca UMB Hockey Teamu. Rodák z Liptovského Mikuláša. V rámci All stars päťky bol vyhlásený za jedného z najlepších obrancov Európskej hokejovej univerzitnej ligy. S Filipom Kandrom sa rozprávala Zuzana Ševčíková.

Čo bolo v lige receptom na úspešnú obranu?

Mojim receptom bolo rozohrávať tie prihrávky dopredu, aby sme neurobili veľké chyby, hrať piati dopredu, piati dozadu. Je to prvý krok k úspechu.

Čo hovoríte na takéto ocenenie – najlepší obranca?

Stretol som sa s tým prvýkrát, nikdy som  nebol takto ocenený. Určite ma to potešilo, začali my všetci vypisovať, že gratulujú. Je to taký príjemný pocit na srdiečku a trošku aj stúpla sláva do hlavy. Je to veľká motivácia do ďalšej sezóny, aby som opäť figuroval v tej top päťke.

Dá sa ešte niečo vylepšovať do ďalšej sezóny?

Novej sezóny sa už neviem dočkať, už teraz by som išiel na ľad. Doma v Liptovskom Mikuláši už mám naplánované tréningy na ľade, keďže tu v Banskej Bystrici to nie je možné. V Mikuláši máme celoročný ľad. Budem trénovať, zdokonaľovať veci, ktoré by som chcel zlepšiť. Napríklad streľbu príklepom, to mi moc nejde. Chcel by som zlepšiť aj prehľad na ľade.

Dodnes sa venujete hokeju aj v rodnom Liptovskom Mikuláši. Už iba ako bývalý hráč juniorskej ligy…

Hrával som v Liptovskom Mikuláši od 4 rokov, čiže už 18 rokov sa tomu venujem. Hrával som až do juniorskej extraligy. Potom som prišiel na školu, už mi to nevychádzalo, tak som s tým sekol. Tu som sa dostal k tomuto hokeju, začali sme spolupracovať, už dva roky som tu a snažím sa ako viem.

Kto je Vašim hokejovým vzorom?

Je to Zdeno Chára, keďže je v tej zámorskej lige, kam sa chce každý hokejista odmalička dostať. Páči sa mi jeho štýl hry, jeho bojovnosť, to ako hrá.

Ako zvládate štúdium a hokejové tréningy?

Mám to ťažšie, keďže študujem na dvoch fakultách. Skúšok mám o polovicu viac ako ostatní. Dlhšie trvalo, ale podarilo sa mi to skĺbiť na oboch fakultách. Je to ťažké, lebo zápasov je dosť za celú sezónu. Ale keďže hráme cez týždeň, tak sa cez víkend môžem venovať učeniu.

Čo je ešte vaším koníčkom vo voľnom čase okrem hokeja?

Všetky aktivity športové – tenis, futbal, florbal, v Mikuláši hrávam hokejbalovú ligu. Je toho dosť. Rád si pozriem nejaký  akčný film, alebo horor.

Aký je kolektív UMB Hockey Teamu? Aká je atmosféra v šatni?

Ja som tam od začiatku, ako sa formoval tento team. Nepoznali sme sa na začiatku, ale už ten prvý rok bol super, kolektív sa zocelil. V kabíne je dobrá nálada, vieme sa aj doberať, ale iba v rámci srandy. Odišli iba dvaja ľudia, sme stále rovnaký kolektív. Nemáme žiadne problémy.

Čo Vás na hokeji najviac baví?

Na hokeji vypnem. Nemyslím na nič, na školu, na rodinu, na problémy. Prídem na ľad a zahrám 60 minút hokeja a nemyslím na nič iné, iba ako podať čo najlepší výkon.