Obec Bzovík v okrese Krupina je známa zrúcaninou tamojšej kláštornej pevnosti. Už 25. júla ale táto obec opäť ožije obľúbeným jednodňovým festivalom Alternatívne leto 2015.

Organizátori z občianskeho združenia Pod Hradom Bzovík pripravilo pestrý multikultúrny program. Program tohto jedinečného celodenného podujatia bude prebiehať od predpoludnia do neskorej noci, pričom hlavná časť prebehne na futbalovom ihrisku, ale doplňujúcim dejiskom bude aj spomínaný Bzovícky hrad. Areál sa otvára už o 8.00, program festivalu štartuje od 9.00 h.

Alternativne Leto 2015Na ihrisku by mal najväčšiu pozornosť od 17-tej hodiny pútať hudobný program, ktorý je už tradične vyskladaný, ako názov napovedá, alternatívne. Hlavnými hviezdami budú punkrocková legenda Slobodná Európa na čele s cestovateľom Whiskym, a o niečo jemnejšia, no nemenej známa Para. Fanúšikovia folkrockových rytmov sa môžu tešiť na nesmrteľný Arzén z Terchovej, tí progresívnejšie naladení zas na Liquid boogie roll – pôvodne inštrumentálnu kapelu, ktorú vedie najlepší slovenský gitarista, Palo Chodelka. V programe sa predstavia aj metalová kapela Hecate z Banskej Bystrice, levickí hardrockeri RebelSky. Chýbať nebudú ani bzovícki muzikanti z kapely Nohy do X. Vystúpia tiež formácie Skapela či Arteground.

Dopoludnie ale odštartujú vystúpenia ľudových súborov THZ Carpona, FS Urpín a FS Krtíšan. O divadelné predstavenie sa postará skvelé Teatro Tatro, v ktorého predstavení sa okrem iných objavia Lukáš Latinák či Róbert Jakab.

Chýbať nemôže ani športová časť. V rámci nej sa uskutoční turnaj futbalový, volejbalový, tenisový a špeciálny bonusový s názvom „Bez železného muža“. Pre najmladších sú zabezpečené detské atrakcie. Starších zaujme prehliadka hradu. Tú bude mať na starosti významný slovenský historik Rastislav Kožiak z FF UMB. Organizátori sľubujú tiež výstavu neznámych maliarov a fotografov, ale aj ochutnávku vín a tradičných jedál z Hontu a jeho okolia.

Celodenné vstupné na tento lákavý festival je vo výške len 4 €, deti do 15 rokov zaplatia len 2 €, mladšie deti do šesť rokov majú vstup úplne zadarmo. Bližšie informácie nájdete aj na facebooku…